Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, spor ve güzellik salonlarının açılmasına izin verdi

ANKARA (AA) – Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, ülkede yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele devam ederken, spor ve güzellik salonlarının hizmet verebileceğini belirtti.

Ülke basınında yer alan habere göre, Bolsonaro resmi konutundan çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Ekonomi olmadan ne doktorlar ne hastaneler ne de hayat, hiçbir şey olamaz." dedi.

Bazı yetkililer ve yerel yönetimlerin Kovid-19'a karşı önlemleri çok abarttığını ve ekonomiye zarar verdiğini öne süren Bolsonaro, bu dönemde spor salonları ve kuaförlerin hizmet verebileceğini söyledi.

Öte yandan Sağlık Bakanı Nelson Teich, Bolsonaro'nun spor ve güzellik salonlarının yeniden açılması kararıyla ilgili bakanlığına danışılmadığını belirtti.

Brezilya'da Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı, son 24 saatte 530 artışla 11 bin 653'e yükseldi.

Nüfusu 210 milyona yaklaşan Brezilya, Latin Amerika'da Kovid-19 salgınından en çok etkilenen ülke konumunda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yerli sanayimizi ithalat baskısına karşı tüm politikalarımızla korumaya kararlıyız."

OHAL'in kaldırılmasından bu yana Milli Savunma Bakanı Akar'ın onayıyla 4562 personel TSK'dan ihraç edildi, 531 emekli askerin rütbeleri geri alındı.

Akar: "Amacımız bu teröristleri içimizden tamamen temizlemek, bu şanlı üniformayı tek bir hainin bile taşımasına engel olmak, buna müsaade etmemektir"

İran'da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 70 artarak 8 bin 12'ye yükseldi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: "Yurtlarımızdaki karantina sona erdi. Yurtlarımızı, 700 bine yakın gencimiz için hazırlamaya başladık."

  • Nijerya'da 812 sağlık çalışanında Kovid-19 tespit edildi - ABUJA (AA) - Nijerya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında şimdiye kadar 812 sağlık çalışanının hastalığa yakalandığı bildirildi. Nijerya Hastalık Kontrol Merkezi (NCDC) Direktörü Dr. Chikwe Ihekweazu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülke genelinde 65 bin Kovid-19 testi yapıldığını söyledi. Ihekweazu, "Bugüne kadar 812 sağlık çalışanının Kovid-19 testi pozitif çıktı." dedi.Ülke genelindeki duruma da değinen Ihekweazu, virüs tespit edilenlerin yüzde 25'inin yurt dışından gelen insanlarla temas ederek hasta olduğunu, geri kalan yüzde 75'inde ise virüsün nasıl bulaştığının bilinmediğini vurguladı.Yaklaşık 200 milyon nüfusa sahip ülkede toplam 10 bin 819 kişide virüs tespit edildi, 314 kişi hayatını kaybetti, 3 bin 239 kişi de tedavi görerek… Daha fazlasını oku »Nijerya'da 812 sağlık çalışanında Kovid-19 tespit edildi
  • Irak'ta düğün yemeğine katılan 52 kişi Kovid-19'a yakalandı - İSTANBUL (AA) - Irak'ın Duhok vilayetinde, bir düğün yemeği sonrası 52 kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Duhok'taki bir düğün yemeğine katılan aralarında 3 çocuğun da bulunduğu 52 kişinin Kovid-19 test sonuçları pozitif çıktı. IKBY hükümetinin paylaştığı son verilere göre, Kovid-19 nedeniyle bölgede 4 kişi daha hayatını kaybetti ve 104 yeni vaka tespit edildi. - IKBY'de normalleşme sürecinde gelen ikinci dalga Erbil yönetimi, 11 Mayıs'ta bölgede virüs kaynaklı yeni ölüm ve vakaların yaşanmaması üzerine mart ve nisan aylarında uygulamaya konulan sıkı tedbirleri hafifleterek tüm restoran, cami ve marketlerin yeniden… Daha fazlasını oku »Irak'ta düğün yemeğine katılan 52 kişi Kovid-19'a yakalandı
Etiketler: