Brezilya'da toplu mezarlar havadan görüntülendi

BUENOS AIRES (AA) – ABD ve Rusya'nın ardından yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) en çok görüldüğü 3'üncü ülke haline gelen Brezilya'da açılan toplu mezarlar havadan görüntülendi.

CNN'de yer alan habere göre, Brezilya'nın 12 milyon nüfusuyla en kalabalık şehri Sao Paulo, ülkedeki Kovid-19 salgınından en çok etkilenen yer olarak öne çıkıyor.

Şehri kapsayan ve nüfusu yaklaşık 44 milyon olan Sao Paulo eyaletinde bugüne kadar 73 bin 739 vaka, 5 bin 558 ölüm görülürken, açılan binlerce mezar havadan görüntülendi.

Halkı evde kalmaya çağıran ve aksi takdirde sağlık sisteminin çökme sınırında oldunu belirten Sao Paulo yönetimi geçen ay şehirde 13 bin yeni mezar açılacağını duyurmuştu.

Nüfusu 210 milyonu aşan Güney Amerika ülkesi Brezilya'da dün 1188 kişi hayatını kaybetmiş ve bu, bir günde kaydedilen en yüksek rakam olarak kayıtlara geçmişti.

Virüsü "küçük bir grip" olarak niteleyen Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, sosyal izolasyon gibi önlemleri almadığı ve gösteri düzenleyen destekçileriyle bir araya gelerek salgınla mücadeleyi önemsemediği için eleştirilerin odağı olmuştu.

Ülkede salgının başlangıcından bu yana 20 bin 47 kişinin hayatına mal olan Kovid-19, bugüne kadar 310 bin 87 kişide görüldü.

MSB: "TSK ve MİT'in koordineli çalışması sonucu, Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesinde PKK'lı 5 terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi."

Bakan Varank: "Türkiye, atacağı adımlarla yeni normalin kurallarını belirleyen ülkelerden biri olabilir."

Bakan Varank: "Ekonomik konjonktür toparlanmaya başladı. Tüketici ve reel sektör güven endeksleri yukarı yönlü hareket ediyor."

Bakan Varank: "Bugün itibarıyla binin üzerinde yoğun bakım solunum cihazımızın ihracatını gerçekleştirmiş durumdayız."

Pekcan: "Firmaları e-ihracata özendirmek için e-ticaret sitesine üyeliklerini 2020 için yüzde 80, sonraki yıllarda yüzde 60 oranında destekleyeceğiz."

  • Kayseri'de 52 daireli bina Kovid-19 nedeniyle karantinaya alındı - KAYSERİ (AA) - Kayseri'de 52 daireli apartman, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.Edinilen bilgiye göre, İl Hıfzıssıhha Kurulu, Kovid-19 testi pozitif çıkan bir kişinin, merkez Melikgazi ilçesi Anbar Mahallesi Kaplan Sokak'ta oturduğu apartmanda 14 gün karantina tedbiri uygulanmasını kararlaştırdı.Ekipler, karar üzerine 52 dairenin bulunduğu bina çevresinde önlem aldı. Apartman sakinlerinin ihtiyaçlarını Vefa Sosyal Destek Grubu karşılayacak. Daha fazlasını oku »Kayseri'de 52 daireli bina Kovid-19 nedeniyle karantinaya alındı
  • Diyarbakır'ın fethinin 1381. yıl dönümünde üstü açık otobüsle müzik ve ilahi dinletisi - DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın fethinin 1381. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında üstü açık otobüste vatandaşlara müzik ve ilahi dinletisi sunuldu.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dolayısıyla şehrin fethini kutlamak için üstü açık otobüsle müzik etkinliği düzenlendi.Etkinlik kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ekipleri, kent genelinde sokak ve caddelerde otobüsle gezerek müzik parçaları ve ilahileri seslendirdi. Bazı vatandaşlar evlerinin pencere ve balkonlarından, bazı vatandaşlar ise sokaklarda parçalara eşlik etti. Daha fazlasını oku »Diyarbakır'ın fethinin 1381. yıl dönümünde üstü açık otobüsle müzik ve ilahi dinletisi
Etiketler: