Sal. Haz 18th, 2019

Burdur'da üniversite öğrencisinin ölü bulunması

– Üniversite öğrencisine uyuşturucu temin ettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı

(AA) – 'da kaldığı pansiyonda ölü bulunan üniversite öğrencisine uyuşturucu temin ettiği ileri sürülen şüpheli yakalandı.

Valiliğin açıklamasında, hayatını kaybeden Burdur Üniversitesi (MAKÜ) öğrencisi Bünyamin Birbey Topal'ın (19) evinde yapılan aramada uyuşturucu kullanma ve öğütme aparatının ele geçirildiği bildirildi.

Topal'a uyuşturucu temin eden şüphelinin B.Ş. olduğu ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Konuyla ilgili B.Ş. hakkında 4733 sayılı kanuna muhalefet (sahte alkollü içki) ve TCK 188. Maddesi 'uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti' suçları kapsamında tahkikata başlanılmıştır. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar neticesi B.Ş. il merkezinde yakalanmış, cumhuriyet başsavcılığına sevk edilmek üzere gözaltına alınmıştır. Maktulün kesin ölüm sebebi ise otopsi işlemlerinin ardından netlik kazanacak olup, olayın meydana geldiği ve ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen pansiyonla ilgili olarak gerekli yasal işlemler, ilgili kurumların koordinesinde yapılmaktadır."

Öte yandan, B.Ş'nin kaldığı yerde yapılan aramada ise üç kenevir tohumu, uyuşturucu kullanma ve öğütme aparatı, sarma kağıdı, 2,5 litre etil alkol, alkollü içki olduğu değerlendirilen 4 kilogram sıvı madde ve alkollü içkilere aroma vermek amacıyla kullanılan 16 şişe sıvı madde ele geçirildiği bildirildi.

MAKÜ öğrencisi Bünyamin Birbey Topal'ı, 8 Haziran'da arkadaşları kaldığı apartın odasında hareketsiz yatarken bulmuştu.

 • Kazada yaralanan üniversite öğrencisi yaşam mücadelesini kaybetti
 • BURDUR (AA) – Burdur'da dün iki otomobilin çarpışması sonucu ağır yaralanan genç kız yaşamını yitirdi.
  Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi İrem Su Akkaya (19), Isparta'da bulunan özel hastanedeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
  Akkaya'nın cenazesi, otopsi işleminin ardından yarın Manisa'nın Soma ilçesinde toprağa verilecek.
  Süleyman Kılınç idaresindeki 42 DIP 19

 • Mehmet Akif Ersoy ölüm yıl dönümünde Kosova’da anıldı
 • İPEK (AA) – "İstiklal Şairi" Mehmet Akif Ersoy, vefatının 82. yılında baba ocağı Kosova'da anıldı.
  Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıl dönümü nedeniyle, Kosova’nın kuzeybatısındaki İpek iline bağlı Suşitsa köyünde program düzenlendi.
  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 2015'te restore edilen Mehmet Akif Ersoy Camisi’nde mevlit okutuldu.
  Mevlit programına, ülkedeki Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, milli şair