Çar. Haz 26th, 2019

Bursa'da gıda zehirlenmesi şüphesi / 07.01.2019

– Doğum günü pastasından yedikten sonra rahatsızlanan 18 ortaokul öğrencisi hastaneye kaldırıldı

(AA) – 'da doğum günü pastasından yedikten sonra rahatsızlanan 18 ortaokul öğrencisi tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Osmangazi ilçesi Doğanevler Mahallesi'ndeki Bilge Malcıoğlu Ortaokulu'nda 7. sınıf öğrencileri, arkadaşlarının doğum gününü kutlamak için sınıfta pasta kesti.

Pastayı yedikten bir süre sonra rahatsızlanan öğrenciler, durumu okul yöneticilerine bildirdi. Okul yönetiminin ihbarı üzerine okula çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Rahatsızlanan 18 öğrenci, şüphesiyle Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma hastanelerinde tedavi altına alındı.

Öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

  • GÜNCELLEME – Bursa'da gıda zehirlenmesi şüphesi / 07.01.2019
  • BURSA (AA) – Bursa'da doğum günü pastasından yedikten sonra rahatsızlanan ve hastanelere kaldırılan 18 ortaokul öğrencisi taburcu edildi.

    Alınan bilgiye göre, Osmangazi ilçesi Doğanevler Mahallesi'ndeki Bilge Malcıoğlu Ortaokulunda 7. sınıf öğrencileri, arkadaşlarının doğum gününü kutlamak için sınıfta pasta kesti.

    Pastayı yedikten bir süre sonra rahatsızlanan öğrenciler, durumu okul yöneticilerine bildirdi. Okul yönetiminin ihbarı üzerine okula çok sayıda

  • Bursa'da gıda zehirlenmesi şüphesi
  • – BOSB’de faaliyet gösteren fabrikadaki gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 72 kişiden 71’i taburcu edildi