Pts. Eki 14th, 2019

Busenaz Sürmeneli ve Elif Güneri finali yükseldi

Rusya’da düzenlenen Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası’nda Busenaz Sürmeneli ve Elif Güneri finale yükseldi.

ANKARA (AA) – Rusya’da düzenlenen Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası’nda 69 kiloda mücadele eden Busenaz Sürmeneli ve 81 kiloda mücadele eden Elif Güneri finale yükseldi.

  Türkiye Boks Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Ulan Ude kentinde devam eden organizasyonda Buse Naz Çakıroğlu’nun ardından Busenaz Sürmeneli ve Elif Güneri de finale çıktı.

  69 kilo yarı final müsabakasında ev sahibi Rusya’dan Saadat Dalgatova’yı mağlup eden Busenaz Sürmeneli, adını finale yazdırdı.

  Milli sporcular Busenaz Sürmeneli, Buse Naz Çakıroğlu ve Elif Güneri yarın altın madalya mücadelesi verecek.

  Erdoğan: "(Barış Pınarı) Harekatımızı sonuna kadar götürmekte kararlıyız. Başladığımız işi bitireceğiz. Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye Barış Pınarı Harekatı'yla en az 1974 Kıbrıs Barış Harekatı kadar hayati önemde bir adım atmıştır."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sadece terör örgütünün bir sözde siyasi organizması var, onun haricinde şu anda milletimiz yekvücut halinde."

  Erdoğan: "(Barış Pınarı Harekatı) 700'ü aşkın havan topu bizim ülkemize, ilçelerimize atıldı. 18 şehidimiz, 200'e yakın yaralımız var."

  Erdoğan: "Terör örgütlerine ve onların yularını elinde tutan şer odaklarına rağmen, terörü kaynağında yok etme irademizi asla sekteye uğratmadık."