Per. Haz 20th, 2019

Çalımbay: “Futbol ciddi bir iştir”

KAHRAMANMARAŞ (AA) – 'nda Atiker 'u 3-0 yenerek 5. tura yükselen Kahramanmaraşspor'un teknik direktörü Mehmet Erdal Alpaslan, iyi bir mücadele ortaya koyduklarını söyledi.

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Mehmet Erdal Alpaslan, galibiyetin ardından konuşmanın mutluluk verici olduğunu belirtti.

Kupa maçında Türkiye'nin önemli bir takımını yendiklerini ifade eden Alpaslan, "Ziraat Türkiye Kupası'nda Süper Lig takımına karşı böyle bir oyun ve mücadeleyle alınan net bir sonuç var. Takdir edilmesi gereken bir sonuç. İnşallah bunu lige de yansıtabilir ve şehrimizi en iyi şekilde temsil ederiz." diye konuştu.

– Çalımbay: "Futbol ciddi bir iştir"

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Kahramanmaraşspor karşısında şans verdiği oyuncuların bu fırsatı iyi değerlendiremediklerini kaydetti.

Bu tür maçların zor olduğunu oyuncularla paylaştığını dile getiren Çalımbay, "Bu maçta, az şans verdiğimiz tüm arkadaşlarımızı oynattık. Onlardan da çok şey bekliyorduk. Maalesef bu şansı kullanamadılar. Kupada sürprizler oluyor. Her halde üçüncü veya dördüncü Süper Lig takımı elendi. Futbol ciddi bir iştir. Disiplin ister, yürek ister. Bugün Kahramanmaraşspor çok arzulu ve istekli oynadı." ifadelerini kullandı.

 • Futbol: Ziraat Türkiye Kupası – 26.09.2018
 • Stat: 12 Haziran
  Hakemler: Abdulkadir Bitigen, Mehmet Kapluhan, Kemal Elmas
  Yeni Amasyaspor: Ramazan Haklı, Çetiner Tuncer (Dk. 87 Muhammed Berat Cinpolat) , Aslan Gök, İmam Almas, Erdinç Kedikli, Resul Ekrem Turhan, Camara (Dk. 60 Semih Kazancı), Emrah Kol (Dk. 46 Vedat Aydın), Sani, Enis Gül, Hakan Doğan
  Atiker Konyaspor: Ertuğrul Taşkıran, Volkan Fındıklı, Fallou, Ali Turan, Jahovic, Milosevic,

 • Kahramanmaraşspor, Konyaspor’u 3-0 mağlup ederek 5. tura yükseldi
 • Stat: Kahramanmaraş 12 Şubat
  Hakemler: Yaşar Kemal Uğurlu, Mehmet Cem Satman, Erdinç Sezertam
  Kahramanmaraşspor: Emrah Tuncel, Burak Can Kunt, Ebubekir Berke Tambay (Dk. 75 Emin Aladağ), Hurşit Taşcı, İbrahim Koca (Dk. 66 Furkan Demir), Cerem Talha Dinçer (Dk. 80 Emre Okur), Cemal İşleyen, Yusuf Emre Kasal, Lider Koç, Ethem Ercan Pülgir, Aytürk Halil Hocaoğlu
  Atiker Konyaspor: Mahmut