Pts. Eki 14th, 2019

Cami avlusunda yaşadığı iddia edilen yaşlı

İSTANBUL (AA) – Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu, sosyal medyada kalacak yeri olmadığı için bir caminin avlusunda yaşadığı iddia edilen yaşlı kişinin kendisine yardım edilmesini istemediğini bildirdi.

Hatipoğlu yaptığı yazılı açıklamada, 7 Ekim Pazartesi günü sosyal medyada yer alan Gaziosmanpaşa Yeni Mahalle Küçükköy'deki Paşa Camisi şadırvanının merdiven altında yaşadığı öne sürülen 82 yaşındaki N.A.B. hakkında çıkan haberlerle ilgili yaptıkları çalışmada, şahsın 2022 sayılı kanuna göre yaşlılık maaşı aldığı, çocuğunun olmadığı, eşinin vefat ettiği, 4 kardeşinin olduğu, kardeşleriyle birlikte kalmadığının tespit edildiği ve kardeşlerine ulaşılamadığını belirtti.

Şahsın 2 Ocak 2017'de yatırıldığı huzurevinden kendi isteğiyle 1 Nisan 2017'de ayrıldığının tespit edildiği vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kendisiyle görüşüldüğünde huzurevine yatmak istemediği, yaşlılığın dışında bir sağlık sorununun olmadığı tespit edilmiştir. Kendisi ev kiralama ve yerleştirme isteğimizi de reddetmektedir.
Ayrıca şahsen ziyaret ederek yapmış olduğumuz ikna çalışmalarımızdan da olumlu netice alınamamıştır. Yaşlımızla ilgili Gaziosmanpaşa Sağlık Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ve Sosyal Hizmet Merkezimize sorunun çözülmü için talimat verilmiştir."

Tel Abyad merkezinde YPG'li teröristlerin, içerisindeki DEAŞ'lıları serbest bıraktığı hapishanenin görüntüleri ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP'li Sezgin Tanrıkulu hakkında Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili paylaşımlarından dolayı resen soruşturma başlattı.

ABD Başkanı Trump: "Kürtler (YPG/PKK) bazılarını (DEAŞ mensuplarını) bizi müdahil etmek için serbest bırakıyor olabilir"

Akar: "(Barış Pınarı Harekatı) Mücadelemiz, sadece YPG ile değil DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle. Bizim için tek hedef teröristler."

Milli Savunma Bakanı Akar: "Tel Abyad ve Rasulayn kontrol altında. Bölgenin kontrolü ile ilgili çalışmalar devam ediyor. "