Cansuyu Derneği “Evinize Sağlık” projesiyle yardımlarını sürdürüyor

İSTANBUL (AA) – Cansuyu Derneği, yardımseverlerden gelen desteklerle gerçekleştirdiği "Evinize Sağlık" projesi kapsamında 81 ilde yardım faaliyetlerine devam ediyor.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yürütülen "Evinize Sağlık" projesiyle yardımseverlerin bağışladığı temel gıda maddelerini içeren yardım paketleri, kumanyalar, oyuncaklar hanelere ulaştırılıyor.

Yardımlar, bu süreçte evinden çıkamayan 65 yaş ve üstü kişilere, işini kaybedip mağduriyet yaşayan vatandaşlara ve muhtaç ailelere yapılıyor.

Ramazan ayında yardımlarını yoğunlaştıran derneğe bağışta bulunmak isteyenler, "cansuyu.org.tr" adresinden, derneğin sosyal medya hesaplarından bilgi alabiliyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Cansuyu Derneği, Türkiye başta olmak üzere Afrika, Asya ve Ortadoğu ülkelerinde mazlumlar ve muhtaçlar için kurban organizasyonları düzenleyecek.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, pandemi sürecine rağmen bu sene de 60 farklı bölgede kurban kesimi gerçekleştirilecek.

Bölgelerdeki kurbanlık fiyatları göz önüne alınarak derneğin kurban bağış bedeli Afrika ve Asya'da 700, Arakan ve Moro'da 900, Türkiye ve Filistin'deki kamplar ile Yemen'de 1300, abluka altındaki Gazze'de ise 2 bin 300 lira olarak belirlendi.

Hangi ülkede ne kadar kesim yapılacağı, mağduriyet ve muhtaçlık durumuna göre tespit edilecek. Kurbanlıklar, Cansuyu ekipleri tarafından satın alınıp bayramın üçüncü günü ikindi vaktine kadar belirlenen noktalarda kesilerek muhtaçlara dağıtılacak.

Bütün kurbanlık kesimlerinin kayda alınıp daha sonra bağışçılara internet sitesi üzerinden ulaştırılması planlanıyor.

Hayırseverler, kurban bağışlarını "www.cansuyu.org.tr" internet sitesi üzerinden online olarak, ilgili banka hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla, Cansuyu Derneği temsilciliklerinden veya 444 66 39 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak bağışlarını yapabilecek.

İSTANBUL (AA) – Cansuyu Derneği, ramazan ayı dolayısıyla başlattığı "Hoş Gelsin Ramazan" kampanyası ile paylaşma ve yardımlaşma duygusunu muhtaçlarla buluşturacak.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, yurt içi ve yurt dışındaki mazlumlara maddi ve manevi yardımda bulunan, insan hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi yönünde de çalışmalar yapan Cansuyu Derneği, yeni kampanyası "Hoş Gelsin Ramazan" ile yardım elini mazlum, mağdur ve muhtaçlara uzatmaya devam ediyor.

Kurulduğu tarihten bu yana ramazan aylarında yardım organizasyonları düzenleyen dernek, hayırsever vatandaşların yardımlarını bu ramazanda da muhtaçlara ulaştırarak, hayırseverler ve muhtaçlar arasında sevgi ve hoşgörü ortamı oluşturup toplumsal birlik ve beraberliğe katkı sağlayacak.

Ramazan ayı bereketinin her sofrada olması için yapılacak organizasyonlarla vatandaşların yanında olmayı amaçlayan dernek, hayırseverlerden gelen bağış ve kumanya yardımıyla muhtaçların sofralarına zenginlik katacak. Dernek, ramazan süresince yurt çapında gıda kolileri dağıtacak.

– "Ramazan ayında yurt içi yardımlarımızı yoğunlaştırıyoruz"

Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, tüm dünya gibi Türkiye'yi de etkisi altına alan pandemi dolayısıyla olağanüstü bir zamandan geçildiğini, vatandaşların bu zor gününde yanlarında oldukları gibi ramazanda da yaralarını saracaklarını ifade etti.

Hayırseverler ile yardıma muhtaçlar arasında köprü vazifesi gördüklerini belirten Köylü, şunları kaydetti:

"Ramazan ayında yurt içi yardımlarımızı yoğunlaştırıyoruz. Faaliyetlerimizi Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Ramazan aylarında vatandaşlarımızın hassasiyeti daha da artıyor, onların destekleriyle yüz binlerce muhtaç aileye gıda paketi yardımında bulunacağız. Hayırseverlerin bağışlarını, zekatlarını, fitre ve fidyelerini mağdur ve muhtaç vatandaşlarımıza dağıtarak, ramazanın bereketini birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağız."

Hayırseverler, kampanyaya "Cansuyu" yazıp SMS'le 10 lira bağışta bulunabilecek. Ayrıca, derneğin "cansuyu.org.tr" adresinden bağış yapılabilecek.