CarrefourSA, P&G ve Bir Dilek Tut Derneğinden sosyal sorumluluk kampanyası

İSTANBUL(AA) – CarrefourSA, 1-30 Eylül'de tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklanan Procter & Gamble (P&G) ve hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocukların hayallerini gerçekleştiren Make-A- Wish Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) ile birlikte "Doğrusu, Çocuklara Umut Olmak" diyerek bir sosyal sorumluluk kampanyasına imza atıyor.

CarrefourSA'dan yapılan açıklamaya göre, kampanya kapsamında tüketiciler, CarrefourSA marketlerinden, Carrefoursa.com veya CarrefourSA Online Market üzerinden yapacakları her Head&Shoulders ve Pantene alışverişinde Make-A-Wish Türkiye'ye katkıda bulunacak.

Make-A-Wish Türkiye, 3 ila 18 yaşları arasında çocukluk çağı kanseri, organ yetmezliği, bağışıklık sisteminin çökmesi gibi zor ve travmatik tedavi süreçleri olan hastalıklar ile mücadele eden çocukların, gerçekleşmesini imkansız olarak düşündükleri bir hayallerini gerçekleştirmek için destek oluyor.

Araştırmalara göre, dileği yerine gelen çocukların yüzde 42'si arkadaşlarıyla daha sağlıklı ilişkiler kuruyor, yüzde 72'sinin enerji seviyesi ve canlılığı, yüzde 64'ünün de hayata tutunma arzusu artıyor. Yüzde 39'unun da tedavi sebebiyle yaşadığı fiziksel sıkıntılar azalıyor.

CarrefourSA, çocukların eğitim, oyun ve benzeri haklarının korunarak devam ettirilmesi amacıyla uzun yıllardır birçok projeye destek verip düzenlediği kampanyalarla müşterilerini de bu projelere dahil ediyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – CarrefourSA, bu yıl kırtasiye ve okul alışverişi çerçevesinde marketlerinde 2 bin, carrefoursa.com üzerinden de 6 bin kırtasiye ürünü ve 15 bin kitap çeşidini müşterileriyle buluşturuyor.

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA'dan yapılan açıklamaya göre, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı çerçevesinde kırtasiye ve okul alışverişi için doğru üretici ile çalışarak müşterilerine doğru ürünü doğru fiyatla sunuyor.

CarrefourSA, marketlerinin yanı sıra carrefoursa.com veya CarrefourSA Online Market üzerinden yapılacak kırtasiye ve okul alışverişlerinde Türkiye’nin her yerine kargo hizmetiyle ürünleri ulaştırıyor.

Kırtasiye ve okul alışverişinin doğrusu için CarrefourSA’yı tercih edenler 26 Ağustos-19 Eylül tarihlerinde, CarrefourSA Kart ile CarrefourSA marketlerinden, carrefoursa.com veya CarrefourSA Online Market Uygulamasından tek seferde yapacakları 300 TL ve üzeri alışverişe 30 TL puan, 500 TL ve üzeri alışverişe 50 TL puan kazanıyor.

Öte yandan, 27-29 Ağustos'ta CarrefourSA Kart ile yapılan her 75 TL’lik alışverişe 12’li Çantalı Pritt Pastel Boya, 35,99 TL yerine 14 TL’den satışa sunulacak.

– UNICEF ve TOG’a Destek

CarrefourSA marketlerinden veya CarrefourSA.com üzerinden yapılacak her 50 TL ve üzeri okul çantası alışverişinin 1 TL’si "Bu Yük Çocuklara Büyük" mottosuyla Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu'nun (UNICEF) tarımda mevsimlik çocuk işçiliği önlemek için yapılan çalışmalarına destek olarak aktarılacak.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle CarrefourSA marketlerinden veya CarrefourSA.com üzerinden "Her Paket Bir Çocuğa Destek" mottosuyla yapılacak her 50 TL’lik kırtasiye paketi, ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılacak.

Anaokulundan üniversiteye kadar ihtiyaç duyulan tüm kırtasiye malzemelerinin yanı sıra okul alışverişi kapsamındaki çanta, kıyafet, ayakkabı, eşofman takımları, iç çamaşırı ve hatta öğrenci odasından sarf malzemeye, küçük ev aletlerinden pişirme aparatlarına kadar tüm ürünler, CarrefourSA’larda ve carrefoursa.com üzerinden müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Risk değerlendirmesine göre belirlenen kırtasiye ürünlerinin Avrupa Birliği mevzuatları doğrultusunda akredite laboratuvarlar tarafından gerçekleştirilen test raporları CarrefourSA Kalite Güvence Departmanı tarafından incelenip onaylandıktan sonra reyonlarda yer almasına izin veriliyor.

Bu arada Axess, 19 Ağustos-19 Eylül'de farklı günlerde CarrefourSA’larda ve CarrefourSA.com’da tek seferde yapılacak 2 adet 300 TL ve üzeri alışverişe 50 TL "Chip Para" kazandırıyor.

İSTANBUL (AA) – Sabancı Holding ve Carrefour iştiraki CarrefourSA’nın Bilgi Sistemleri & CRM Genel Müdür Yardımcılığı'na Handan Karakuş atandı.

CarrefourSA'dan yapılan açıklamaya göre, 1974 yılında doğan Karakuş, 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2020 yılında Marmara Üniversitesi İşletme yönetim Sistemleri Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

İş hayatına 1996 yılında Siemens’te Üretim Uzmanı olarak başlayan Handan Karakuş, 1999-2011 yılları arasında Hürriyet Gazetesi’nde Proje Yöneticisi olarak görev yaptı, 2011 yılında Doğan Holding Bilgi Sistemleri Direktörlüğü’ne atanarak 2018 yılına kadar bu görevi icra etti.

Karakuş, 2018 yılından günümüze kadar Petrol Ofisi’nde Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.