CarrefourSA, Thread In Motion'ın geliştirdiği akıllı eldivenle tasarrufa geçti

İSTANBUL (AA) – Sürdürülebilirlik vizyonuyla çalışanları için doğrusunu sağlamayı amaçlayan CarrefourSA, Thread In Motion’ın geliştirdiği akıllı eldiven Glogi’yi kullanarak zaman ve maliyetten yüzde 50 tasarruf ediyor.

CarrefourSA ve Thread In Motion'ın ortak açıklamasına göre, endüstriyel giyilebilir teknolojiler ve entegre yazılımlar geliştiren Thread in Motion, geçen günlerde yeni ürünü Glogi’yi duyurmuştu. Zaman ve maliyetten yüzde 50 verimlilik sağlayan Glogi’yi Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA da 11 deposunda kullanıyor.

Özellikle lojistik süreçlerinde kullanılan akıllı eldiven, mal giriş-çıkış, toplama, ayrıştırma, mal sayım, e-ticaret operasyonları gibi pek çok iş sürecinde kullanılıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Thread in Motion’ın Kurucu Ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Kadir Demircioğlu, şunları kaydetti:

“Kurulduğumuz günden bu yana müşterilerine kulak veren ve onların geri bildirimlerini alarak isteklerine cevap vermeyi görev bildik. Özellikle pandeminin de etkisiyle lojistik sektöründe yaşanan büyük değişime uyum sağlamak üzere akıllı eldiven Glogi’yi çıkardık. Böylece hem lojistikteki süreçleri iyileştirerek hem de operasyon hızını yüzde 50 artırarak amaçladığımız müşteri memnuniyetini sağladık. Yerli bir şirket olarak ülkemizde Türk mühendislerimizle beraber geliştirdiğimiz eldivenleri artık sekiz farklı ülkeye ihraç ediyoruz. Bu, bizim için büyük bir gurur kaynağı.”

– CarrefourSA depolarında Glogi akıllı eldivenler kullanılıyor

Akıllı eldiven Glogi, CarrefourSA’nın 11 deposunda aktif olarak kullanılıyor. Eller serbest kullanım kolaylığı ve sadece 45 gram olmasıyla lojistik sektöründe çığır açıyor. Ayrıca, çalışanların mutluluğunu ve ergonomisini düşünen yeni nesil el terminalleri, CarrefourSA depolarındaki mevcut sistemlere entegre oluyor.

CarrefourSA, Thread In Motion ile 2019 yılından bu yana entegre bir şekilde çalışılarak Glogi akıllı eldiven kullanıyor. Tüm depo operasyonuna pozitif etki eden Glogi ile CarrefourSA, çalışanları arasında işlemlerde yüzde 50’yi aşkın bir hız artışı yakaladı. Bunun yanı sıra insan kaynaklı hatalar da neredeyse sıfıra indirgendi. Sahadan toplanan bilgiler ölçümlenerek daha doğru kararlar alınmaya başladı.

Almanya ve İngiltere’nin başı çektiği sekiz farklı ülkeye ihracat yapan şirket, geliştirdiği yazılım platformu sayesinde veri analizi de sağlayarak lojistik sektöründe tüm süreçleri optimize ediyor.

Sabancı Holding Kurumsal Girişim Sermayesi Sabancı CVC’nin yapmış olduğu yatırım ile 100 milyon TL’nin üzerindeki değerlemesiyle daha da güçleniyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Starbucks ile CarrefourSA arasında yapılan iş birliği kapsamında İstinye CarrefourSA Hiper'de Starbucks açıldı.

CarrefourSA'dan yapılan açıklamaya göre, Starbucks, Türkiye genelinde kahve tutkunlarına hizmet verdiği noktalarının sayısını günden güne artırıyor.

İstinye CarrefourSA Hiper'de açılan Starbucks kiosku, tüm içeceklerini, gıda ürünlerini ve kahve çekirdeklerini CarrefourSA müşterileri ile buluşturuyor.

AÇıklamada konuya ilişkin değerlendirmeleri yer alan CarrefourSA Üst Yöneticisi (CEO) Kutay Kartallıoğlu, iş birliğiyle Türkiye'de bir ilke imza attıklarını belirterek, müşterilere hizmetin doğrusunu sunmak için marka iş birlikleriyle alışveriş deneyimini sürekli geliştirdiklerini bildirdi.

Kartallıoğlu, "Müşterilerimize alışveriş yaparken bir kahve molası, hatta kahvelerini içerken alışveriş yapma imkânı sunuyoruz. Böylelikle tüm ihtiyaçlara aynı adreste cevap verebiliyoruz." açıklamasında bulundu.

İSTANBUL (AA) – Sabancı Holding ve Carrefour iştiraki CarrefourSA, Kurban Bayramı kapsamında müşterilerine vekaleten en az 20 kilogramlık büyükbaş koli ve en az 17 kilogramlık kıvırcık koli olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, CarrefourSA, 28 yıllık tecrübesiyle yaklaşan Kurban Bayramı kapsamında hijyenik şartlarda, doğru koşullarda kesim gerçekleştirerek vekaleten ve kaynağı belli, yüzde 100 yerli besi kurbanlık paketleriyle farklı alternatifler sağlıyor.

Kurbanlık 1/7 hisse büyükbaş koliyi Kurban Bayramı'nın 4. günü teslim almak isteyenlere özel indirim uygulanıyor. Buna göre, en az 20 kilogramlık kemiksiz vekaleten büyükbaş koli, 1.950 TL'den satılıyor. Bu bedel ayda 216,66 TL'den 9 taksitte ödenebiliyor. Büyükbaş koliyi Axess ile satın almayı tercih edenlere 125 TL indirimle koli bedeli 1.825 TL oluyor. En az 20 kilogramlık kemiksiz vekaleten büyükbaş koli, 2 bin 50 TL'den, Axess ile alanlara 1.925 TL'den satılıyor. Büyükbaş koli, kurbanlık bir dananın karaciğer, yürek, böbrekten oluşan sakatatları dahil 1/7 oranındaki hissesini içeriyor.

En az 17 kilogramlık kıvırcık koli ise 1.950 TL'den, Axess ile alanlara 1.825 TL'den satılıyor. Kıvırcık koli, kurbanlık bir kuzudan 2 adet kol, bir adet gerdan, 2 adet yarım kafes, 2 adet but ve karaciğer, yürek, böbrekten oluşan sakatatı barındırıyor.

Kurban alımlarını Akbank, Yapı Kredi, Finansbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası kartları ile 9 taksit, Garanti Bankası'nın kartı ile 8 taksit ve İş Bankası'nın kartıyla da 6 taksitte ödemek mümkün.

Kurban kolisini CarrefourSA'dan alanlara birer litrelik Pepsi Twist, Pepsi Max, Fruko Cool Lime, Yedigün portakal ve Lipton şeftaliden oluşan 5'li içecek seti hediye ediliyor.

– Kurbanlıklar, CarrefourSA bünyesindeki veteriner hekimlerin kontrolü ve gözetimi altında kesilecek

CarrefourSA, marketlerinde bulunan kurbanlık satışının yanı sıra CarrefourSA.com ve CarrefourSA Online Market uygulaması üzerinden de sipariş alacak.

CarrefourSA Online Market uygulaması üzerinden verilen siparişler, hem marketlerden teslim alınabilecek hem de İstanbul, Adana, Adapazarı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Eskişehir, İzmir, Kocaeli, Konya, Mersin, Muğla ve Tekirdağ olmak üzere 16 şehirde sipariş verilen adreslere ücretsiz olarak teslim edilecek.

Din görevlisi, noter ve veteriner hekimler eşliğinde kurbanlık kesimine bayramın birinci günü bayram namazından sonra başlanıp kesim, 3. günü gün batımında bitirilecek. Bu süreçte yüzde 100 yerli besi kurbanlıklar, CarrefourSA bünyesindeki veteriner hekimlerin kontrolü ve gözetimi altında kesilecek.

Kurban kolilerinin taşındığı araçların temizlik ve dezenfeksiyonu onaylı kimyasallar ile her taşıma öncesinde yapılacak, sevkiyat süresi boyunca araç sıcaklıkları uzaktan sıcaklık izleme sistemi ile takip edilerek paketler uygun sıcaklıklarda teslim edilecek.

CarrefourSA, Kurban Bayramı kapsamında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği ile Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimler Derneğine kurban bağış olanağı sunuyor. Bu yıl CarrefourSA, kurban derilerini Türk Hava Kurumu'na bağışlayacak.