Sal. Ara 10th, 2019

Çavuşoğlu Avrupa Konseyi'nden sorumlu Genel Müdürlüğü ziyaret etti

– Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bakanlık bünyesinde yer alan Avrupa Konseyi’nden sorumlu Genel Müdürlüğü ziyaret etti

ANKARA (AA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin kurucu üyesi olduğu Avrupa Konseyi'nin 70'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bakanlık bünyesinde yer alan Avrupa Konseyi'nden sorumlu Genel Müdürlüğü ziyaret etti.

Bakan Çavuşoğlu, ziyaret kapsamında, Türkiye'nin Avrupa Konseyi ile ilişkilerine verdiği önemin vurgulandığı ve tarihsel olaylara ışık tutan fotoğraf sergisini de gezdi.

Avrupa Konseyi'nin parlamenter kanattaki çalışmalarının yürütüldüğü Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin (AKPM) 2010-2012 döneminde başkanlığını yapmış olan Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi'nin 70 yıllık geçmişinde Türkiye'nin katkılarına değindi.

Öte yandan, Avrupa Konseyi'nin 70'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Milli Piyango tarafından 29 Eylül'de bilet çekilişinin yapılması ve aynı konuda PTT tarafından bir özel gün zarfı basılması öngörülüyor.

Son Dakika Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

At Heart of Asia-Istanbul Process 8th Ministerial Conference, emphasized that as up to now our efforts for peace, stability&welfare of brotherly #Afghanistan will continue in the future. Wish success to #Tajikistan assuming co-chairmanship in the upcoming period.

Asya’nın Kalbi-İstanbul Süreci 8. Bakanlar Konferansında, kardeş #Afganistan’ın barış, istikrar ve refahı için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımızı sürdüreceğimizi vurguladık. Önümüzdeki dönemde eş başkanlığı üstlenecek #Tacikistan’a başarılar diliyorum.