Cezayir Genelkurmay Başkanı'ndan Libya sınırındaki askeri birliklere ziyaret

Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Genelkurmay Başkanı Şangariha’nın, sınır bölgesindeki 4. Askeri Bölge’ye çalışma ziyareti gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca Şangariha’nın, gerçek mermilerin kullanılacağı askeri tatbikatı izleyeceği ve komutanlarla bir dizi toplantı gerçekleştireceği ifade edildi.

Cezayir Genelkurmay Başkanı Ahmed Kayid Salih’in 23 Aralık 2019’da 79 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından, Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun bu göreve Said Şangariha’yı atamıştı.

Birkaç gün önce Tebbun başkanlığında gerçekleştirilen Yüksek Güvenlik Konseyi toplantısında, başta askeri gerginliğin arttığı Libya olmak üzere güney sınırında güvenliği güçlendirme kararı alınmıştı.

Ormanlık alanlara yakın yerlerdeki düğün ve benzeri organizasyonlarda havai fişek, dilek balonu gibi yanıcı madde kullanılmasına izin verilmeyecek.

Başta ormanlık alanların civarındaki yerler olmak üzere, anız veya bitki örtüsü yakılmasına kesinlikle müsaade edilmeyecek.

Komisyon, ormanlık alanların civarında mangal, semaver, ateş yakılabilecek ve yakılması yasak olacak yerleri 15 Ağustos'a kadar belirleyecek.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Orman Yangınları" konulu genelge gönderdi.

Genelgeye göre, vali ve kaymakamların başkanlığında "Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu" acilen toplanacak.

Koca: "Test sayımızsa giderek artıyor. Vaka sayılarını düşürmeyi başarana kadar tedbirde teyakkuz halinde olmalıyız. İyi haber, sıkı tedbire bağlı."

Etiketler: