Cezayir'den 'Libya'ya askeri müdahaleye hazırlandığı' iddialarına yalanlama

CEZAYİR (AA) – Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bazı sosyal medya hesaplarında Genelkurmay Başkanı Şangariha’nın Libya’daki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunduğu yönünde asılsız, yalan haberlere yer verildiği belirtildi.

İddiaların kesinlikle gerçek dışı olduğu vurgulanan açıklamada, bu tür yalan haber ve söylentilerle kaos çıkarmak ve kamuoyunu şüpheli ajandaların safına çekmek istendiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca Cezayir’in Libya’daki tüm taraflara eşit mesafede durduğu ve bu ülkede istikrar ile kalkınmayı güvence altına alacak kalıcı siyasi çözüm için Libyalılar arasında diyalog çağrısında bulunduğu aktarıldı.

Son günlerde bazı sosyal medya hesaplarında, Cezayir Genelkurmay Başkanı Şengariha’nın “ülke güvenliğini sağlamak için Libya’ya askeri müdahaleye hazır olunması” çağrısında bulunduğuna ilişkin iddialar yer almıştı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’a 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

TFF’den yapılan açıklamada, Göksel Gümüşdağ’a, akredite edilmediği alanlarda bulunması nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti ve 50 bin lira para cezası verildiği belirtildi.

Ayrıca protokol tribününde oturma düzenine ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması gerekçeleriyle Gümüşdağ’ın 4 bin 500 lira para cezasına çarptırıldığı ifade edildi.

İSTANBUL (AA) – Çekmeköy'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir kıraathanede sosyal mesafe kuralına uymayan 8 kişiye, 25 bin 440 lira idari para cezası uygulandı.

Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 20 Haziran'da Taşdelen Mahallesi'ndeki bir kıraathanede kumar oynatıldığı ihbarı üzerine iş yerini denetledi.

İş yerinde kumar oynatılmadığı ancak 8 kişinin bir masa etrafında toplanarak yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralına uymadıkları belirlendi.

Oyun oynayan 8 kişiye Umumi Hıfzıssıhha Kanununa muhalefetten toplam 25 bin 440 lira idari para cezası uygulandı.