Sal. Tem 16th, 2019

CHP Parti Meclisi (PM) yerel seçim gündemi ile toplandı

– Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisinde, 100 civarında belediye başkan adayının belirlenmesi bekleniyor

ANKARA (AA) – Parti Meclisi (PM) yerel seçim gündemi ile toplandı.

CHP'de yerel seçimlere dönük aday belirleme çalışmaları sürüyor. Sabah saatlerinde toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında yeni adayların durumu görüşüldü.

Karara bağlanan adaylar saat 14.00'te Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan PM'nin onayına sunulacak.

CHP PM'de aralarında Bursa, Kahramanmaraş, Kars, Mersin gibi illerin de bulunduğu 100 civarında il, ilçe ve belde belediye başkan adayının duyurulması bekleniyor.

Parti, 12'si büyükşehir 24'ü de il belediye başkan adayı olmak üzere, bugüne kadar 4 ayrı PM toplantısında 531 adayını kamuoyuna açıklamıştı.

 • CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında “yerel seçim” gündemiyle toplandı
 • ANKARA (AA) – CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında "yerel seçim" gündemiyle toplandı.
  Parti genel merkezinde basına kapalı gerçekleştirilen toplantı, yaklaşık 5 saat sürdü.
  Edinilen bilgiye göre MYK, bugün yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısında üyelerin onayına sunulacak belediye başkan adayları listesine son şekli verdi.
  PM'ye sunulacak listede, İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayının da

 • CHP PM çarşamba günü toplanacak
 • ANKARA (AA) – CHP Parti Meclisi (PM) çarşamba günü yerel seçim gündemiyle toplanacak.
  CHP'de yerel seçimlere dönük aday belirleme çalışmaları kapsamında bugüne kadar 5 PM toplantısı yapıldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen PM'lerde bugüne kadar toplamda 437'si ilçe, 150'si de belde, 43'ü il olmak üzere 630 belediye başkan adayı belirlendi.
  CHP'de gelecek PM ise