Pts. Oca 20th, 2020

CHP Spor Kurulu'ndan Anıtkabir ziyareti

– CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, 81 ilden gelen gençler ve sporcularla Anıtkabir’i ziyaret ederek, çelenk koydu

ANKARA (AA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Spor Kurulu tarafından, "Kurtuluştan kuruluşa Milli Mücadele tarihinin 100. yılı Ankara etkinlikleri" kapsamında, 81 ilden gelen gençler ve sporcularla Anıtkabir'i ziyaret ederek, çelenk koydu.

Kaya ve beraberindekiler, Aslanlı Yol'dan yürüyerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine geldi. Kaya'nın mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Kaya, Anıtkabir özel defterini imzaladı.

Kurtuluştan kuruluşa milli mücadele tarihinin 100. yılı dolayısıyla Atatürk'ün huzurunda oldukların belirten Kaya, "19 Mayıs 1919 tarihinde başlayan bu kutlu mücadelenin 100. yılında gençlere verdiğiniz ilham ve hissiyat gençlerimizin daha da büyük işler yapmak için kendilerinde kuvvet bulmalarını sağlayacaktır. Bizlere bırakmış olduğunuz bu kuvvetli miras için ne kadar minnet duysak azdır." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya, Atatürk'ün "Ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim." sözünden ilhamla CHP Spor Kurulu olarak, 81 ilden gelen 1919 gençle ebediyen bu yolda yürüyeceklerinin sözünü verdi.

#Sivasspor taraftarları, Süper Lig lideri Demir Grup Sivasspor'un 18. haftada deplasmanda #Beşiktaş'ı 2-1 mağlup etmesini büyük coşkuyla kutladı. #Sivas
https://youtu.be/eMqRkTQ_cV0

Halife Hafter'e bağlı milisler, Berlin Konferansı'nın ardından başkentin güneyindeki Selahaddin bölgesinde havan atışıyla ateşkesi ihlal etti.

Kasımpaşa Teknik Direktörü Tayfur Havutcu, görevinden istifa etti.
https://youtu.be/A1dvbOV4vps

Kasımpaşa Teknik Direktörü Tayfur Havutcu, görevinden istifa etti.

Libya Konferansı Bildirgesi: "BM himayesinde Berlin zirvesi sonrasında koordinasyonu sürdürmek için bir Uluslararası İzleme Komitesi oluşturuyoruz"

Libya Konferansı Bildirgesi: "Ateşkesin başlamasından itibaren taraflara ve destekçilerine askeri faaliyetlerine son vermeleri çağrısında bulunuyoruz"

Libya Konferansı Bildirgesi: "Merkezi ve sivil otoritenin kontrolünde birleşik bir Libya ulusal güvenlik sisteminin kurulmasını destekliyoruz"

Libya Konferansı Bildirgesi: "Libya'da tüm taraflara özgür, kapsayıcı ve adaletli seçimlerle geçiş sürecini sonlandırmaları için çağrı yapıyoruz"

Libya Konferansı Bildirgesi: "Ateşkesin uygulanmasını kontrol edecek ve denetleyecek teknik komiteler kurması için BM'ye çağrıda bulunuyoruz"

Libya Konferansı Bildirgesi: "Libya Temsilciler Meclisi'nin onayladığı tek, birleşik, kapsayıcı ve etkin bir hükümetin kurulmasını destekliyoruz"