ÇiçekSepeti ve Yapı Kredi KOBİ'ler için avantaj sunuyor

İSTANBUL (AA) – ÇiçekSepeti ve Yapı Kredi iş birliğiyle işlerini e-ticarete taşıyan ve ÇiçekSepeti’nden satış yapan KOBİ’leri özel avantajlar bekliyor.

Yapı Kredi'den yapılan açıklamaya göre, ÇiçekSepeti ve Hizmette Sınır Yoktur anlayışıyla KOBİ’leri her alanda destekleyen Yapı Kredi, KOBİ’lere büyük avantajlar sunmak için yeni bir iş birliğine imza attı.

Gerçekleştirilen iş birliğiyle ÇiçekSepeti'nde satış yapan ve ÇiçekSepeti'nden alacağı ödemeleri Yapı Kredi hesaplarına almayı taahhüt eden KOBİ'ler, 1 yıl boyunca geçerli olmak üzere, ücretsiz 50 adet havale-EFT fırsatından faydalanabilecek.

Ayrıca KOBİ’lere 1 adet 25 yapraklı çek karnesi de ücretsiz verilecek. İş birliği kapsamında ÇiçekSepeti’nde ilk kez mağaza açacak ve ÇiçekSepeti’nden alacağı ödemeleri Yapı Kredi hesaplarına almayı taahhüt edecek KOBİ’lerin 20 bin TL’ye kadar olan satışlarından komisyon da alınmayacak.

KOBİ’ler ÇiçekSepeti’nde 3 ay süre ile ücretsiz ürün listeleme hakkı kazanırken, CicekSepeti.com’da kullanabilecekleri 250 TL’lik reklam bütçesinin de sahibi olacak.

Yapı Kredi, salgınla birlikte değişen ve dijitalleşen günümüzün yeni nesil ticaret alanlarında KOBİ’lerin yanında yer alıyor.

KOBİ'lere ve faaliyet gösterdikleri sektörlere destek olmak için çalışan Yapı Kredi, ÇiçekSepeti ile yaptığı yeni iş birliği kapsamında KOBİ’lere sunduğu avantajlarla, KOBİ’lerin e-ticarette atacakları adımlara destek olmayı amaçlıyor.

E-ticaret sektöründe liderliğe oynayan ÇiçekSepeti ise moda, takı & aksesuar, kişisel bakım, ev & yaşam, kozmetik, elektronik, hobi ve oyuncak gibi pek çok farklı kategoride ürünü satışa sunarak KOBİ'lerin dijitalleşmesine katkıda bulunuyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Yapı Kredi, Allianz güvencesiyle 18 yaş altı çocuklar için avantajlı bireysel emeklilik fırsatları sunmaya başladı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Bireysel Emeklilik Kanunu’nda yapılan yeni düzenleme sayesinde 18 yaşından küçük bireyler, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olabiliyor.

Bu kapsamda ebeveynler, tüm Yapı Kredi şubelerinden çocukları adına bireysel emeklilik hesabı açabilecek ve çocuklarının geleceği için ek yüzde 25 devlet katkısı desteği ile birikim yapabilecekler.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, 18 yaş altındaki çocukların gelecekteki birikimleri, kendilerini geliştirmeleri ve her şeyden önemlisi sağlıklı bir hayat geçirmeleri için yanlarında olduklarını belirtti.

18 yaş altındaki çocuklarını güvenli bir gelecek için bugünden BES’e dahil eden ebeveynlerin, çocukları için ek avantajlardan ve asistans hizmetlerinden de faydalanabildiğini ifade eden Ülgen, şunları kaydetti:

"1 Temmuz-30 Eylül tarihleri arasında adına bireysel emeklilik hesabı açılan çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası ya da modüler sağlık sigortasında yüzde 10 indirim fırsatı sunuyoruz. Ücretsiz asistans hizmetleriyle, çocuk sağlığı danışma, pedagog/psikolog danışma, eğitim koçluğu, kariyer koçluğu, hobi, indirimli etüt merkezleri, dil kursları, kırtasiye, yayınevi, yaz-kış kampları konularında destek oluyoruz. Ayrıca sanat, spor, yaz-kış okulları gibi atölyelerde anlaşmalı kurumlar aracılığıyla yüzde 30’a varan indirim sağlıyoruz. Tüm ebeveynleri, çocukları adına bireysel emeklilik hesabı açmaları için kendilerine en yakın Yapı Kredi şubesine bekliyoruz.’’

İSTANBUL (AA) – Yapı Kredi, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji projelerinde kullanılmak üzere Green for Growth Fund (GGF) ile 15 milyon avro tutarında finansman anlaşmasına imza attı.

Yapı Kredi'den yapılan açıklamaya göre, Banka, ayrıca, çiftçilerin ve tarımsal işletme kapsamındaki mikro ve küçük işletmelerin desteklenmesi amacıyla da European Fund for Southeast Europe'dan (EFSE) 25 milyon avro tutarında kredi sağladı. Böylece banka, 6 yıl vadeli bu iki kredi sayesinde reel sektörün ihtiyaç duyduğu yeşil finansmanı sağlayarak, sürdürülebilir iş modellerine geçişlerini hızlandırmasına önemli bir katkı sunmuş oldu.

Gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakma sorumluluğuyla hareket eden Yapı Kredi, kısıtlı kaynakların en verimli biçimde kullanılması konusunda sorumlu bir davranış sergiliyor. İş dünyasına sağladıkları finansmanlar nedeniyle sahip olduğu dönüştürücü güçle yeşil ekonomiye geçişi her alanda destekleyen banka, bu doğrultuda pek çok ürün ve hizmetiyle sürdürülebilir kalkınma sorunlarına finansal çözümler sunuyor.

Sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını her daim ortak fayda yaratma temeline oturtan banka, bu alandaki çalışmalarıyla toplumdaki olumlu etkisini artırmayı amaçlarken yenilenebilir enerjiye verdiği destekle enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarıp sektörün dönüşümüne öncülük etmeyi hedefliyor. Banka, yenilenebilir enerji ve sürdürülebilirlik alanında hayata geçireceği yeni proje ve uygulamalarla enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmayı ve enerji sektörünün dönüşümüne öncülük etmeyi sürdürecek.

Yapı Kredi yılın ilk yarısında 20 ülkeden 42 bankanın katılımı ile sağladığı 962 milyon dolarlık sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı sendikasyon kredisini dış ticaret finansmanına yönlendirerek sürdürülebilir dönüşüme olan katkısını devam ettirmişti.