CİMER'e yazarak tavşan isteyen kardeşlerin talebi yerine getirildi

AYDIN (AA) – Aydın'ın Nazilli ilçesinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) tavşan istediğini yazan iki kardeşin dileğini, Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri yerine getirdi.

Yıldız Tepe Mahallesinde yaşayan Mehmet Arslan (13) ve kardeşi Eymen Arslan (4), evlerine tavşan alınmasını istedi.

Ailenin, durumu CİMER'e yazması üzerine konu hakkında bilgi sahibi olan kaymakamlık devreye girdi.

Çocuklarla iletişime geçen Vefa Sosyal Destek Grubu ekibi, tavşan alarak eve gitti ve sürpriz yaptı.

Kafesteki tavşanı alan Mehmet Arslan, çok mutlu olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve ilgililere teşekkür etti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Ercan Akpolat, Serço Ekşiyan, Ateş Evirgen ve Anadolu Ajansı (AA) Foto Muhabiri Şebnem Coşkun’dan oluşan ekip, Tavşan Adası olarak da bilinen Neandros açıklarında, deniz altındaki müsilajı görüntülemek için dalış yaptı.

Yaklaşık 30 metre derinlikte gerçekleşen dalış sırasında müsilajın geniş bir alanda ve deniz suyunun tamamına yoğun bir şekilde dağıldığı gözlendi.

Görüş mesafesinin sıfıra yakın ve aynı ekibin bir ay önce gerçekleştirdiği dalışa göre yoğunluğun kat kat fazla olduğu görüldü.

Su altındaki kaya oluşumları üzerinde de yoğun şekilde görülen müsilajın, örümcek ağı görünümüne sahip olması dikkati çekti.

Dalış ekibinden Ercan Akpolat, “Denizin sıfır yüzeyinden 30 metreye kadar müthiş bir şekilde, göz gözü görmeyecek kadar yoğunluk var. Dışarıda gördüğünüz deniz salyası, aşağıda çürüdükçe yukarı çıkacak.” dedi.

AMASYA(AA) – Amasya'nın Suluova ilçesinde çiftçilik yapan anne ile oğlu, buldukları yabani tavşan yavrusunu ilgiyle büyütüyor.

Kendilerine ait meyve bağında çalışan üniversite öğrencisi Oğuzhan Uygun, AA muhabirine, bahçelerinde çalışırken bir köşede ürkmüş bir hayvan gördüğünü söyledi.

Annesinin çevrede olabileceği düşüncesiyle araştırma yaptığını ama bir ize rastlamadığını belirten Uygun, "Bunun üzerine aldım eve getirdim, annemle beraber besliyoruz. Bu hayvanı almasaydım ya bir yabani hayvan yiyecekti ya da açlıktan ölecekti." dedi.

Evlerinde tavuğun yanı sıra kedi, köpek ve kanarya beslediğini anlatan Uygun, "Tavşan yavrusunun da katılmasıyla büyük bir hayvan ailesine sahip oldum. Hepsine bakmaktan memnuniyet duyuyorum." ifadesini kullandı.

Anne Gülsüm Uygun da tavşan yavrusunu biraz büyüyünce doğaya bırakmayı düşündüklerini dile getirerek, "Henüz bir aylık. Yavrunun yalnız kalmasını istemediğim için en iyi şekilde büyütmek istiyorum." diye konuştu.