Çin'de son 24 saatte Kovid-19 kaynaklı vaka ve can kaybı olmadı

ANKARA (AA) – Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıktığı Çin ana karasında son 24 saatte virüs kaynaklı vaka ve ölüm görülmedi.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamada, Kovid-19 nedeniyle ülkede yeni vaka tespit edilmediği ve can kaybı olmadığı bildirildi.

Açıklamada, 376 kişinin virüs taşıyor olabilecekleri şüphesiyle karantinada tutulduğu, 3 kişinin taburcu edildiği, 79 hastanın da tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Çin'de salgının başından bu yana 82 bin 971 kişide koronavirüs tespit edilirken, virüs nedeniyle 4 bin 634 kişi hayatını kaybetti, virüse yakalanan 78 bin 258 hasta da iyileşti.

– Güney Kore'de son bir günde 23 yeni vaka tespit edildi

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, ülkede bir gün içinde 13'ü başkent Seul'e komşu Gyeonggi kentinde olmak üzere 23 yeni Kovid-19 vakası tespit edildiğini duyurdu.

Vakaların önemli bir kısmının son günlerde salgının odak noktası haline gelen Seul'deki gece kulüpleriyle bağlantılı olduğu düşünülürken 2 bin 629 eğlence mekanının daha kapatılmasına karar verildi.

Ülkede Kovid-19 vaka sayısı 11 bin 165'e yükselirken, salgına bağlı 266 ölüm gerçekleşti.

MSB: "TSK ve MİT'in koordineli çalışması sonucu, Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesinde PKK'lı 5 terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi."

Bakan Varank: "Türkiye, atacağı adımlarla yeni normalin kurallarını belirleyen ülkelerden biri olabilir."

Bakan Varank: "Ekonomik konjonktür toparlanmaya başladı. Tüketici ve reel sektör güven endeksleri yukarı yönlü hareket ediyor."

Bakan Varank: "Bugün itibarıyla binin üzerinde yoğun bakım solunum cihazımızın ihracatını gerçekleştirmiş durumdayız."

Bakan Varank: "Ülkemizin demokrasi ve özgürlük kazanımları bir parmak şıklatmayla değil, Cumhurbaşkanımızın 18 yıllık büyük mücadelesiyle elde edildi"

Pekcan: "Firmaları e-ihracata özendirmek için e-ticaret sitesine üyeliklerini 2020 için yüzde 80, sonraki yıllarda yüzde 60 oranında destekleyeceğiz."

  • Umman'ın başkenti Muskat'a giriş-çıkış yasağı sona eriyor - MUSKAT (AA) - Umman'ın başkenti Muskat'a yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan giriş-çıkış yasağı 29 Mayıs Cuma günü sona eriyor. Umman resmi ajansı ONA'nın haberine göre, Koronavirüsle Mücadele Yüksek Komitesi, salgının yayılmasını önlemek için ülkede alınan bazı tedbirlerin esnetilmesi yönünde bir dizi karar aldığını açıkladı. Nisan ayının ilk haftası uygulamaya konan Muskat'a giriş-çıkış yasağının cuma günü sona ereceğini belirten Yüksek Komite, hükümete bağlı kurumlarda çalışanların en az yüzde 50'sinin 31 Mayıs Pazar gününden itibaren ofislere döneceğini kaydetti. Umman'da Kovid-19 önlemleri kapsamında 8 Nisan'da başkent Muskat, giriş ve çıkışlara kapatılmıştı. Sağlık Bakanlığı, ülke genelinde Kovid-19 kaynaklı toplam can kaybının 38,… Daha fazlasını oku »Umman'ın başkenti Muskat'a giriş-çıkış yasağı sona eriyor
  • “Osmanlı Payitahtı”nı süsleyen camilerde yeniden cemaatle ibadet hazırlığı - BURSA (AA) - Bursa'daki camilerde, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede normalleşme sürecinde gerekli tedbirler alınarak 29 Mayıs'ta yeniden cemaatle namaz kılınmasına başlanacak olmasından dolayı hummalı bir çalışma yürütülüyor.Bir dönem başkentliğini yaptığı Osmanlı'dan izler taşıyan şehirde salgın yüzünden verilen aranın ardından ilk cuma namazı; İl Müftülüğünce belirlenen bazı tarihi ve büyük camiler, Mihraplı, Merinos, Orhangazi ve Namazgah parkları ile Atıcılar Futbol Sahası gibi açık alanlarda kılınacak.Büyükşehir Belediye ekipleri, bu ibadethanelerin içi, avlusu ve vatandaşların bulunacağı diğer alanları dezenfekte ediyor. Açık alanlardaki çalışmalar için özel amfibi türü ilaçlama araçları kullanılıyor.Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 16 Mart'ta Sağlık Bakanlığı… Daha fazlasını oku »“Osmanlı Payitahtı”nı süsleyen camilerde yeniden cemaatle ibadet hazırlığı
Benzer Haber:  Avustralya’da Kovid-19’dan yaşamını yitirenlerin sayısı 99’a çıktı
Etiketler: