Pts. Ara 16th, 2019

Cirque du Soleil, İstanbul'da Bazzar'ı sahneledi

– Akrobatların, dansçı ve müzisyen gruplarının performanslarını sergilediği Bazzar adlı gösteride yer çekimine meydan okuyan bisiklet, ateş, maestro, ip ve trapez şovları izleyiciyle buluştu

İSTANBUL (AA) – Cirque du Soleil ekibi, farklı şovlardan oluşan Bazzar adlı gösterisini Türkiye'de ilk kez İstanbul'da sergiledi.

Adrenalin yüklü gösterinin galası, topluluğun Hilltown AVM'de kurulan ikonik dev çadırında gerçekleştirildi.

Yönetmenliğini ve yazarlığını Susan Gaudreau'nun, kreatif direktörlüğünü ise Samuel Chouniard'ın üstlendiği gösteride, yer çekimine meydan okuyan bisiklet, ateş, maestro, ip ve trapez kategorilerinde ayrı ayrı 19 farklı şov izleyiciyle buluştu.

Akrobatların, dansçı ve müzisyen gruplarının performanslarını sergilediği gösteriler, izleyicilerin beğenisini kazandı ve alkış aldı.

Etkinliğin gerçekleştiği geniş bir ekibin 6 günlük çalışmasıyla kurularak gösteriye hazır hale getirilen, yüksekliği 19, genişliği ise 41 metre olan çadır, bin 500 kadar izleyiciyi ağırlayabiliyor.

Cirque du Soleil Entertainment Group, 20 sokak performansçısı ile 1984'te Montreal'de kuruldu. Sirk kültürünü değiştirerek, canlı performans alanında önemli bir yer edinen topluluk, prodüksiyonlarını 60 farklı ülkede 190 milyondan fazla izleyiciyle buluşturuyor.

Cirque du Soleil’in 1984'ten beri sergilediği 43. özel gösterisi olan Bazzar, 1 Eylül'e kadar toplam 19 kez sergilenecek.

Takımının Beşiktaş karşısındaki savunma oyununa değinen Sergen Yalçın: "Bunlar çok tutmuyor, rağbet görmüyor. Biz de Malatyaspor olarak deplasmanlarda savunma oynayacağız." #BJKvYMS

Beşiktaş 0 Yeni Malatyaspor 2 Sergen Yalçın ve Abdullah Avcı Basın Toplantısı #BJKvYMS

https://youtu.be/IYmXEmUZPwA

Erdoğan: "(Avrupa Futbol Şampiyonası) Bakü'deki maçlara gitme durumum olabilir. Roma'ya gidemeyebilirim. "

Erdoğan: "(ABD'li basketbolcu Larkin) Vatandaşlık konusunda biz gereğini yaparız. Böyle başarılı bir basketçiyi milli takımımızda da görmek isteriz."

Erdoğan: "(Kadına şiddet olayları) Adli kontrolle serbest bırakılıyor. Böyle bir şeye tahammül edemiyorum. Bunun bedelini ödemesi lazım"

Erdoğan: "(Kadına şiddet olayları) Bu feryadın dinmesi için ne gerekiyorsa, ben Cumhurbaşkanı olarak elimden geleni sonuna kadar yapacağım."

Erdoğan: "Kadınlara yapılan şiddetin her türlüsünü, şiddetle kınıyorum."

Erdoğan: "(Kadına şiddet olayları) Bu konuların tümü çalışmalar kapsamında şu anda değerlendiriliyor. Nerede eksik varsa onun üzerine gidilecek."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Kanal İstanbul) Şu anda hazırlıklar son safhada, hemen ihaleyi yapıp adımı atacağız."

Erdoğan: "(Kanal İstanbul) Çevreci bir kanal olsun, çevreci bir kanal olmanın ötesinde de burası bizim kontrolümüz altında olan bir kanal olsun."