Cizreli esnaf bir günlük gelirini Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı

ŞIRNAK (AA) – Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir esnaf, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadeleye destek amacıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na bir günlük kazancını bağışlayarak destek sundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na destek sürüyor.

Kampanyaya bir destek de Cizre'de Orhan Doğan Caddesi'nde tatlı satışı yapan iş yeri sahibi İhsan Tanış'dan geldi.

Bir günlük tatlı satışından elde ettiği geliri kampanyaya bağışlayan Tanış, yaptığı açıklamada, 23 yıllık esnaf olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı kampanyaya imkanı olan herkesin duyarlılık göstereceğine inandığını söyledi.

Tanış, kampanyaya tüm Türkiye'den destek beklendiğini belirterek, "Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkili olan koronavirüs salgınından dolayı vatandaşlarımızla dayanışma içinde olduk ve olmaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu kampanyaya destek vermek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız çünkü insanız, kardeşiz." ifadelerini kullandı.

"Devletimiz ve milletimiz için bu zor günleri atlatmak adına maddi ve manevi ne gerekiyorsa yapmaya hazırız." diyen Tanış, kampanyaya bağışta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Tanış, "Yeter ki devletimiz ve milletimiz var olsun. Bu süreçte milletle dayanışma açısından ne gerekiyorsa yapmaya hazırız." diye konuştu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na 5 milyon liralık destekte bulundu.

İOSB'nin açıklamasına göre, kampanyaya 5 milyon liralık katkı sağlayan sanayi bölgesi yönetimi, bu desteğiyle büyük bir dayanışma örneği sergiledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Aydın, salgın nedeniyle ülke olarak geçirilen zor günlerde, büyük bir özveriyle emek harcayan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm üreten ve mücadele verenlere teşekkür etti.

İçinden geçilen bu zorlu süreci dayanışma içinde geride bırakacaklarına inandıklarını vurgulayan Aydın, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Salgın nedeniyle tüm dünya ve ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor. Toplumun her bir ferdini zorlayan bu süreçten el ele vererek, dayanışmayı ve paylaşmayı güçlendirerek çıkacağımıza inanıyoruz. Bu nedenle Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan kampanyaya 5 milyon liralık destek veriyoruz. İkitelli OSB büyük bir aile. Bu ailenin her bir üyesi ve sanayicisiyle bu kampanyaya destek vermenin gururunu yaşıyoruz. Devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz."

Aydın, 38 sanayi sitesi ve 24 bin 500'e yakın işletmesi bulunan İOSB'nin 300 bin istihdam ve yüzde 95 doluluk oranıyla yıllık Türkiye ihracatının yüzde 30'unu karşıladığını bildirdi.

ZONGULDAK (AA) – Zonguldak'ta huzurevinde kalan 68 yaşındaki İlimdar Güngör, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na bir aylık emekli maaşını bağışladı.

Merkez Huzurevi Müdürlüğünde kalan Güngör'ün talebi üzerine emekli maaşı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlileri tarafından "Milli Dayanışma Kampanyası" hesabına yatırıldı.

Dekontu kendisine teslim edilen Güngör, yaptığı açıklamada, kampanyaya destek olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Herkesi kampanyaya destek vermeye davet eden Güngör, "Sadece ülkemizde değil dünyada olan koronavirüs salgınından dolayı bazı kimseler çocuğuna ekmek parası götüremezken bizler huzurevinde 3 öğün yemek yiyebiliyoruz. Bu da devletimizin sayesinde oluyor. Ufak bir katkımız olması için kampanyaya bir aylık emekli maaşımı bağışlıyorum. Belki de benim gibi düşünenler vardır. Eğer bu zamanlarda yardıma muhtaç olanlara yardım yapmazsak ne zaman yapacağız." ifadelerini kullandı.