Sal. Haz 25th, 2019

CK Enerji “En Yeşil Ofisler” arasına girdi

ANKARA (AA) – AŞ, "enVision" tarafından hazırlanan "En Yeşil Ofis" araştırmasında ilk 10 ofis arasında yer aldı.

Şirketten yapılan açıklamada, Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) kullanarak "kağıtsız ofis" uygulamasına geçen şirketin, 2018'de "enVision" tarafından gerçekleştirilen "En Yeşil Ofis" araştırmasında ilk 10'da yer aldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CK Enerji Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, yer aldıkları tüm alanlarda çevresel sorumluluk bilinci ve sürdürülebilirlik ilkesini temel alarak hareket ettiklerini kaydederek, "Dünyayı seviyor, koruyoruz. Yaşamın sürdürülebilirliği için faaliyetlerimizden doğabilecek çevresel sonuçları duyarlılıkla yönetiyoruz. Bu yüzden diğer CK Enerji ofisleriyle eş zamanlı olarak EBYS'ye geçerek kağıt israfını önemli ölçüde azaltmaya başladık. EBYS gibi çevre duyarlılığı ve sürdürülebilirliğe yönelik uygulamalarımız devam edecek." ifadelerini kullandı.

Öte yandan açıklamada, araştırmada değerlendirmeye alınan elektrik dağıtım ve perakende satış şirketlerinin yaptığı kağıt tasarrufuyla yaklaşık 18 bin ağacın kesilmesini önlediği ve 88 milyon litre su tasarrufu sağladığı kaydedildi.

  • CK Enerji Boğaziçi Elektrik'ten müşterilerine 25 bin bez çanta
  • İSTANBUL (AA) – CK Enerji Boğaziçi Elektrik tarafından, çevresel tehlikelere dikkati çekmek amacıyla kutlanan Dünya Günü kapsamında farkındalık yaratmak için 22-29 Nisan'da yeni abonelik yapan müşterilerine 25 bin bez çanta dağıtılacağı bildirildi.

    Şirketten konuya ilişkin yapılan açıklamada, Dünya Günü'nün her yıl 22 Nisan'da kutlandığı anımsatıldı.

    Çevresel tehlikelere dikkati çekmek amacıyla kutlanan Dünya Günü'nde, CK Enerji

  • CK Enerji Boğaziçi Elektrik’ten abonelik sürecinde kolaylık
  • İSTANBUL (AA) – CK Enerji Boğaziçi Elektrik tarafından, Yapı Kayıt Belgesi alan elektrik tüketicilerinin abonelik süreçlerini başlatabilmeleri için tüm hazırlıkların tamamlandığı bildirildi.
    Şirketten yapılan açıklamada, yeni düzenlemeyle imar ve iskan sorunu olan binalara Yapı Kayıt Belgesi verilerek su, elektrik ve doğalgaz bağlanmasına olanak tanınmasının ardından, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda kapsama giren yapılar için elektrik tüketicilerinin abonelik işlemlerini