Sal. Haz 18th, 2019

“Çocuklarımızın geleceği için asla ve asla geri adım atmayacağız”

İZMİR (AA) – Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, kulüp bünyesinde bazı giderleri yüzde 30 kısacaklarını ancak misyon, vizyon ve ilkelerinden asla vazgeçmeyeceklerini bildirdi.

Özkan, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, bu toprakların çocukları için yola çıktıklarını ve asla geri adım atmayacaklarını belirtti.

Dünyanın zorlu bir ekonomik süreçten geçtiğini bildiren Özkan, şu ifadeleri kullandı:

"Hiç bir kurum, hedeflediği gelirlere ulaşamıyor. Bu ortamda vazgeçilebilecek giderleri kısmak, olası senaryolara karşı daha güçlü olmak ve daha fazla dayanmayı sağlar. ODTÜ işletme mezunu bir sanayici olarak bunu gördüm ve gerekli önlemleri almaya başladık. Altınordu’da yaptığımız, ileride yeniden aktif hale getirebileceğimiz bazı giderleri yüzde 30 kısmaktan ibaret. Kalan yüzde 70’e sıkı sıkıya sarılacağız. Bu durum geçicidir ve 'Altınordu yüzde 30 küçülüyor' gibi bir algıyla kulübün genel politikasına yayılmamalıdır. Misyon, vizyon ve ilkelerimizden asla vazgeçmeyeceğiz ve çocuklarımızın geleceği için asla ve asla geri adım atmayacağız."

Özkan, yollarını ayırdıkları antrenörlerle hiçbir sorunun olmadığını aktararak "3. Lig’e yeni çıkan Somaspor yeni bir yapılanma sürecinde ve ayrılmak zorunda kaldığımız antrenörlerimizi buraya kanalize etmeyi planlıyoruz. Kabul edilirse sürece maddi değil manevi bir destek sağlamış olacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Bu sezon, alt yaş kategorilerinde Avrupa'da 50 kez katıldıkları turnuva sayısını 35, yurt içindeki 20 olan turnuva sayısını da 14'e indireceklerini belirten Seyit Mehmet Özkan, Altınordu Çocuk Tiyatrosu’na bir süre ara vereceklerini, gelir-gider dengesini sağladıktan sonra duruma tekrar bakacaklarını kaydetti.

  • Altınordu UNICEF'le iş birliği yapacak
  • İZMİR (AA) – Altınordu Kulübü'nün, UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) Türkiye Milli Komitesi ile kurumsal iş birliği için görüşmeler yaptığı bildirildi.
    Altınordu Kulübü'nden yapılan açıklamada, UNICEF Türkiye Milli Komitesi'nin kurumsal ilişkilerden sorumlu genel müdür yardımcısı Burcu Güvenek Araslı'nın kulüp başkanı Seyit Mehmet Özkan ile bir araya geldiği belirtildi. Araslı'nın Torbalı’daki Metin Oktay Yerleşkesi’ndeki gençlerle tanıştığı

  • Altınordulu gençlerden 4 kupa
  • İZMİR (AA) – Futbolda 17 ve 19 yaş altı kategorilerinde Süper Kupa'yı kazanan Altınordu'nun kulüp başkanı Seyit Mehmet Özkan, "Bazı şeyleri sürekli hale getirebilirsek kupalar zaten doğal olarak bir sportif başarı olmaktan çıkıp doğal sonuç olmaya dönecektir." dedi.
    Özkan, yaptığı açıklamada, 2012'de sporculara güvenerek çıktıkları yolda 8. Türkiye şampiyonluğunu kazandıkları için mutlu olduklarını belirtti. Kupaların doğru