Corendon Airlines artan seyahat talepleri sonrası uçuş programına ilaveler yaptı

İSTANBUL (AA) – Corendon Airlines, Avrupa genelinde aşılanmanın artmasıyla yükselen seyahat talepleri sonrası Avrupa'dan Türkiye başta olmak üzere birçok tatil destinasyonuna yönelik uçuş programına ilave yaptı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Düsseldorf Havalimanı'na konumlandırdıkları ilk uçak için etkinlik düzenleyen Corendon Airlines, bu hamleyle hem turistik hem de etnik uçuşlardaki ağını genişletecek.

Etkinlikte açıklamalarda bulunan Corendon Airlines Üst Yöneticisi (CEO) Yıldıray Karaer, yıllardır Türkiye'ye ve Almanya'nın tercih ettiği diğer tatil destinasyonlarına uçuşlar düzenledikleri Düsseldorf Havalimanı'na uçak konumlandırmak için uzun bir süredir karşılıklı görüşmeleri sürdürdüklerini anlattı.

Her zaman yoğunluğundan dolayı slot sıkıntısı yaşanan Düsseldorf Havalimanı'ndaki etkinliklerini artırmak istediklerini kaydeden Karaer, şu açıklamalarda bulundu:

"Bu amaç doğrultusunda kriz dönemini iyi değerlendirerek yoğun bir uçuş planı hazırladık. Birçok hava yolu kriz sebebiyle adım atma konusunda kararsızken biz bu boşluğu dolduracak bir hamle yaptık ve ilk uçağımızı buraya konumlandırdık. 2 Temmuz itibarıyla ikinci, 2022 yazı itibarıyla da üçüncü uçaklarımız bu önemli meydana konumlanıyor. Önümüzdeki 3 sene boyunca buradaki hacmimizi her sene yüzde 20 büyütmeyi ve base uçak sayımızı artırmayı hedefliyoruz."

Karaer, yaz ayları itibarıyla Düsseldorf Havalimanı'ndan haftada toplam 60 kez olmak üzere Antalya, İzmir, Zonguldak, Adana, Ankara, Trabzon, Diyarbakır, Gazipaşa, Samsun ve Bodrum'un yanı sıra çok sayıda destinasyona uçacaklarını bildirdi.

– "Bir anda artan talep ile ilave kapasite arayışına girdik"

Yıldıray Karaer, sadece yaz sezonu için 500 bin adet tek yön koltuk planladıklarını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ayrıca özellikle turistik Türkiye destinasyonlarına olan son dakika talebin bir anda artmasıyla, ilave kapasite arayışına girdik ve 2021 yazı için planladığımız filoya ek olarak başka hava yollarından wet lease uçaklar kiralama yoluna gittik. Aslında krizin etkilerinin yaz sezonunda azalacağını öngörüp yoğun bir Antalya programı hazırlamıştık fakat Almanya, Hollanda ve Belçika'dan gelen yüksek talep sonucu programımızı genişletme yoluna gittik. Turistik hatların yanı sıra Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımızın da etnik hatlarımıza ilgisi çok arttı. Geçen sene başladığımız Zonguldak seferlerine ve henüz yeni başladığımız Brüksel-Eskişehir hatlarına kışın da devam kararı aldık."

– "Rusya ve Kazakistan'a yeniden uçuyoruz"

Corendon Airlines CEO'su Karaer, yoğun uçuş düzenledikleri Almanya, Hollanda ve Belçika'dan gelen taleplerin yanında Romanya, Çek Cumhuriyeti, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Macaristan, Finlandiya, Bulgaristan ve Polonya gibi diğer Avrupa ülkelerindeki hareketliliğin de sevindirici olduğunu bildirdi.

Turistik uçuşlarda hem destinasyon hem de pazar sayılarını artırmayı hedeflediklerini kaydeden Karaer, şu bilgileri verdi:

"Geçtiğimiz günlerde Rusya'dan Türkiye'ye seyahat serbestliğinin başlaması üzerine biz de yıllar önce uçtuğumuz Rusya ve Kazakistan hatlarımızı yeniden aktifleştirdik. Ekaterinburg'dan Türkiye'ye günlük olarak uçmaya başlarken, Kazakistan'ın Astana ve Almatı şehirlerine de planlama yaptık ve bunların da sayısını artırmak amacındayız."

Etkinliğe, Düsseldorf Havalimanı Üst Yöneticisi (CEO) Thomas Schnalke de katıldı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Geçen hafta Düsseldorf Havalimanındaki base operasyonunu duyuran Corendon Airlines bu kez de Avrupa'nın önemli havalimanlarından Basel'e de bir uçak konumlandırdı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, son yıllarda Basel'den Türkiye, Mısır ve Yunan Adalarına direkt uçuşlar düzenlemekte olan Corendon Airlines, EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg'da bir üs açmaya karar vererek Avrupa'nın bu yoğun havalimanına sunduğu uçuş programını genişletti.

İlk uçuşunu gerçekleştirmek için 2 Temmuz 2021 Cuma günü Basel'deki yeni evine inen 9H-TJD kuyruk numaralı ve Avrupa Birliği bayraklı uçak için havalimanı tarafından gerçekleştirilen geleneksel su takı ile karşılama seremonisinin ardından Corendon Airlines ve EuroAirport Basel yöneticilerinin katılımı ile bir basın toplantısı düzenlendi.

Açıklamada toplantıdaki değerlendirmelerine yer verilen Corendon Airlines CEO'su Yıldıray Karaer, EuroAirport'un önemine vurgu yaparak, şu ifadeleri kullandı:

"EuroAirport Basel, Fransız, Alman ve İsviçrelilere hitap etmesi sebebiyle konum olarak çok önemli bir havalimanı. Bir milyondan fazla nüfusa sahip bir sanayi metropolü olması sebebiyle ekonomik olarak çok dinamik bir bölge. Bu nedenle havalimanının potansiyeline inanarak Temmuz 2020'den itibaren uçaklarımızdan birini buraya konumlandırma kararı verdik. Bu uçak ile sezon boyunca Basel'den günde birden fazla kez olmak üzere Yunanistan'ın Girit, Korfu, Rodos ve Kos adalarına uçacağız. Türkiye'de ise turistik destinasyonlarımız olan Antalya, İzmir ve Bodrum'un yanı sıra Ankara, Kayseri ve Gaziantep'e etnik uçuşlar düzenleyeceğiz. 2021 sonbaharından itibaren ise Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, Palma de Mallorca ve Tenerife gibi İspanya'nın en popüler noktalarına uçacağız."

İsviçre'nin üçüncü en büyük ulusal havalimanı ve Fransa'nın en büyük beşinci bölgesel havalimanı olan EuroAirport'un Direktörü Matthias Suhr ise konuya ilişkin olarak şunları kaydetti:

"Krizlere rağmen yatırımlarına ara vermeyen ve büyük bir dinamizm sergileyen Corendon Airlines'ı Basel’de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Corendon Airlines'ın bu yeni atağı ile pandemi sonrası artan bölgemizdeki seyahat talebinin büyük bir kısmını birlikte karşılayacağız. Bu da bir milyon potansiyel yolcusu olan havalimanımızın cazibesini artırıyor. Havalimanımızın en çok destinasyon sunan ilk 4 hava yolundan biri olan Corendon Airlines'a yapacağımız ev sahipliği ile Akdeniz yelpazemizi genişletirken üç uluslu bölgemiz ile tüm Avrupa arasında bağlantı sağlamadaki rolümüz de güçlenecek."

Corendon Airlines'ın EuroAirport'tan sunduğu 2021 Yaz sezonu uçuşlarının programı ise şu şekilde:

"Basel – İzmir : Perşembe, Pazar

Basel – Antalya : Salı, Perşembe, Pazar

Basel – Kayseri : Pazartesi, Cuma

Basel – Bodrum : Salı, Cumartesi

Basel – Ankara : Pazar

Basel – Gaziantep : Cuma

Basel – Korfu : Çarşamba, Cuma, Pazar

Basel – Herklion : Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi

Basel – Kos : Perşembe, Pazar

Basel – Rodos : Pazartesi, Perşembe, Cumartesi"

İSTANBUL (AA) – Corendon Airlines, çocuklu ailelere tüm uçuşlarda yüzde 25 indirim indirim fırsatı sunuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Corendon Airlines'ın Çocuklu Aile Kampanyası ile 15 Mart'a kadar corendonairlines.com veya anlaşmalı acenteler üzerinden yapılan ve içerisinde 2-12 yaş arası çocuk yolcuların yer aldığı tüm rezervasyonlara yüzde 25 indirim uygulanıyor.

2021 yaz sezonu uçuşları için geçerli olan kampanyanın bir avantajı da indirimin sadece çocuklar için geçerli olmayıp rezervasyondaki tüm yolcuların toplam bilet tutarı üzerinden hesaplanıyor olması. Böylece Çocuklu Aile Kampanyası'ndan bilet satın alan yolcuların tatil planlarının veya tarihlerinin değişmesinden de endişe etmesine gerek kalmıyor.

Corendon Airlines, mart ayı boyunca corendonairlines.com web sitesinden ve acenteler üzerinden yapılan tüm rezervasyonlarda, uçuştan 7 gün öncesine kadar cezasız tarih ve hat değişikliği yapabilme imkanı da sunuyor.

Yolcuların gönül rahatlığı ile rezervasyon yapması için mart ayı boyunca yapılacak satın almalara uygulanan hizmet, 2021 yaz sezonunda gerçekleşecek tüm uçuşlar için geçerli olacak.