Sal. Haz 18th, 2019

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay kiraz hasadı etkinliğine katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Bağcılar Belediyesi’nce düzenlenen kiraz hasadı etkinliğine katılarak dalından kiraz topladı.

İSTANBUL (AA) – Cumhurbaşkanı Yardımcısı , Bağcılar Belediyesi’nin kiraz hasadı etkinliğine katıldı.

Bağcılar Belediyesi’nce oluşturulan nostalji bahçelerinden Kiraz Bahçesinde bu yıl 11. kez kiraz toplama etkinliği yapıldı.

Etkinliğe katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve vatandaşlar, bahçedeki kirazlardan topladı. Oktay, kirazları çocuklara ve basın mensuplarına ikram etti.

Bahçede gezen ve buradaki vatandaşlarla sohbet eden Oktay, bazı ailelerin sofralarına oturdu.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ilçenin huzur mekanı olduğunu söylediği nostalji bahçelerinin komşuluk ve kardeşlik ilişkilerini güçlendirdiğini dile getirdi.

Muhabir: Mücahit Türetken

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun yemin törenine katıldı
 • KARAKAS (AA) – Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'nun yemin törenine katıldı.
  Maduro için ilk tören Venezuela Yüksek Mahkemesinde düzenlendi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yüksek Mahkemeye gelişinde anayasa yargıçları tarafından karşılandı.
  Resepsiyon alanındaki tören şeref defterini imzalayan Oktay, İran, Rusya, Çin, Bolivya ve Filistin başta olmak üzere törene katılan ülke liderleri ve temsilcilerle sohbet

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay annesinin kabrini ziyaret etti
 • İSTANBUL (AA) – Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay annesi Şaziye Oktay'ın kabrini ziyaret etti.
  Cuma namazını Kadıköy'de Sahrayıcedit Camisi'nde kılan Oktay, daha sonra Eyüp Sultan Mezarlığı'na geçti.
  Oktay, burada annesi Şaziye Oktay'ın kabri başında dua etti.
  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, aynı mezarlıkta bulunan şehit cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın kabrini de ziyaret ederek dua okudu.