CW Enerji, Maxplast plastik fabrikasının çatısına güneş santrali kurdu

ANKARA (AA) – CW Enerji, Gaziantep'te faaliyet gösteren Maxplast plastik fabrikasının çatısına 2 bin 195 kilovat kapasiteli güneş enerji santrali kurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, fabrika çatısına kurulan güneş santrali için toplam 5 bin 558 adet güneş paneli kullanıldı.

Plastik fabrikası, çatısına kurulan 2 bin 195 kilovat kapasiteli güneş enerji santrali yardımıyla elektrik ihtiyacının büyük bir kısmını güneş enerjisinden karşılayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, fabrikaların çatılarına güneş enerjisi santrali kurmaya devam ettiklerini belirterek, "Firmalar güneş gibi sınırsız, çevre dostu ve bedava olan bir kaynaktan yararlanmak istiyor. Çatılarına kurdukları güneş enerji santralleri ile firmalar aynı zamanda doğa dostu bir çözüm de sağlamış oluyor. Güneş panelleri çevreye sağladığı faydaların yanı sıra ülke ekonomisine de katkıda bulunacak." değerlendirmesinde bulundu.

Yılmaz, gelecek yıllarda artan küresel elektrik talebinin karşılanmasında yenilenebilir enerjinin payının daha da artacağını kaydetti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – CW Enerji, Burpa Süt Ürünleri ile iş birliği çerçevesinde fabrikanın çatısına güneş enerjisi santrali (GES) kurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, CW Enerji'nin Türkiye ve Avrupa'nın en büyük güneş paneli üreticisi olduğu ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, "Yaptığımız iş birliği ile Gaziantep'te bulunan fabrikanın çatısına GES kurulumunu tamamladık. Bu çerçevede, firmaya 1984,48 kilovat gücündeki güneş enerji santralinin kurulumunu yaptık. Bu projede, 395 watt gücünde 5 bin 24 adet güneş paneli kullanıldı. Kurulan GES ile Burpa Süt Ürünleri çevreye verdiği önemi bir kez daha gözler önüne sermiş oldu." ifadelerini kullandı.

Enerji verimliliğinin dünyanın korunmasında çok önemli rol oynadığına değinen Yılmaz, şunları kaydetti:

"Günümüzde temiz enerji kaynaklarına yönelim giderek artıyor. Bu konuda ülkeler adeta birbirleri ile yarışır hale geldi. Ülkemizde de yenilenebilir enerji kaynakları arasında oldukça önemli bir yere sahip olan güneş enerjisinin elektrik üretimindeki payı gün geçtikçe artıyor. Artık firmalar da güneş gibi doğa dostu bir kaynaktan daha fazla yararlanmak ve elektrik ihtiyacını karşılamak istiyor. Bu konuda firmaların her zaman yanındayız."

İZMİR (AA) – CW Enerji, sürdürülebilir geleceğe katkı sağlamak amacıyla firmaların çatılarını güneş enerji santrali (GES) ile donatmayı sürdürürken, Gaziantep’te faaliyet gösteren Atasan Ambalaj ile de iş birliği yaptı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, iş birliği çerçevesinde CW Enerji, 938,5 kWp gücündeki güneş elektrik santralinin kurulumunu tamamladı. Projede 395 Wp gücünde 2 bin 376 adet güneş paneli kullanıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, son yıllarda yaşanan enerji krizleri ve küresel ısınma gerçeği nedeniyle tükenme riski taşıyan, sera gazı salımında büyük payı bulunan ve geleneksel enerji kaynakları olan fosil yakıtların yerine sürekli yenilenen, doğa dostu ve maliyeti uygun olan enerji kaynaklarının ön plana çıktığını kaydetti.

Bu nedenle günümüzde yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilginin arttığını ifade eden Yılmaz, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Güneş enerjisi potansiyel olarak, tüm dünyanın enerji talebini karşılayacak kadar büyük bir enerji kaynağıdır. Güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu, bakım ve onarımının kolaylığı, maliyetini kısa bir sürede karşılayabilmesi gibi avantajları var. Bu avantajların yanında, günümüzde küresel ısınmayla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar ve uygulanan teşviklerle güneş enerji santrallerinin kullanımı yaygınlaştı. Fabrikalar artık kendi enerjisini çevreye olumsuz hiçbir etkisi olmayan güneşten üretmek istiyor. Bu durum ülkemiz adına oldukça sevindirici. Türkiye’de birçok fabrikanın çatısına GES kuruyoruz. Ülkemizde güneşten enerji üretim bilincinin artması çok iyi bir gelişme. CW Enerji olarak, bu bilincin daha da artması adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Alanında deneyimli ekibimizle müşteri beklentilerine en etkin ve hızlı şekilde yanıt verebilmek için çalışmalarımızı tüm hızımızla sürdürüyoruz.”