Dakar Rallisi'nde Carlos Sainz liderliğini sürdürdü

İSTANBUL (AA) – Dünyanın en zorlu ve tehlikeli yarışı olarak kabul edilen Dakar Rallisi bu sene 42’nci kez motor sporları tutkunlarını bir araya getirdi.

Sporcuların 12 gün boyunca yaklaşık 7 bin 500 kilometrelik yol katedeceği Dakar Rallisi’nde 8’inci gün heyecanı da noktalandı. Wahdi Al Dawasir – Wahdi Al Dawasir arasında koşulan 477 kilometrelik parkur sonrasında otomobil kategorisinde Red Bull sporcusu Carlos Sainz, 31 saat 56 dakikalık derecesiyle liderliğini sürdürdü.

Kamyon kategorisinde ise Kamaz Master, Dakar Rallisi’nde zirveyi kaptırmadı. En yakın rakibinden 27 dakika 6 saniye daha hızlı olan Kamaz Master pilotu Andrey Karginov, 8 gün sonunda elde ettiği 34 saat 31 dakika ve 43 saniye ile liderliğini korudu.

12 etaptan oluşan 12 günlük yolculuğun ardından 17 Ocak Cumartesi günü sona erecek Dakar Rallisi’nde dokuzuncu gün, Wahdi Al Dawasir ile Haradh arasında koşulacak. 410 kilometrelik parkur da dahil olmak üzere Dakar Rallisi her gün “RedBull.com.tr/dakar2020” adresinden takip edilebiliyor.

Muhabir: Abdulselam Durdak

Oktay: "(Beyrut Limanı'ndaki patlama) Bu alan harabe halinden çıkarılıp normal hale dönüştürüldüğü ana kadar Türkiye olarak biz burada olacağız."

Oktay: "(Lübnan'da) Çok ciddi cam ve inşaat malzemesi ihtiyacı olduğu iletildi. İhtiyaçlar çerçevesinde gereken desteği vereceğimizi ifade ettik."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Lübnanlı kardeşlerimize Türkiye olarak her şeyimizle burada olduğumuza dair bir açık çek vermiş olduk."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Ciddi şekilde zarar gören Beyrut Limanı ve çevresindeki binaların inşası konusunda Türkiye sonuna kadar hazır."

Oktay: "Beyrut Limanı tekrar ayağa kaldırılıncaya kadar Mersin Limanımızın Lübnan'ın hizmetinde olacağını ifade ettik."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Türkiye'nin tüm hastaneleri ve tüm hava ambulansları Lübnan'ın hizmetindedir."

Etiketler: