Davis Kupası'nda Avrupa-Afrika Bölgesi 1. Küme play-off müsabakalarına doğru

ANTALYA (AA) – Davis Kupası Avrupa-Afrika Bölgesi 1. Küme play-off müsabakalarında İsrail ile Antalya'da karşılaşacak A Milli Erkek Tenis Takımı'nın kaptanı Haluk Akkoyun, ay-yıldızlı sporcuların fiziksel ve teknik olarak hazır durumda olduğunu, birkaç gün sonra bunun meyvesini alacaklarını umduğunu söyledi.

Antalya Belek'te müsabakalar öncesi konaklanılan otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan Akkoyun, Antalya'daki kamp dönemlerinin oldukça iyi geçtiğini belirtti.

Akkoyun, milli takım sporcularının düzenlenen bir turnuvada toprak kortta maç yapma şansı da bulduğunu aktararak, şunları kaydetti:

"Oyuncularımız fiziksel ve teknik olarak hazır durumda. İnşallah birkaç gün sonra bunların meyvesini alacağız. Bizim burada kaptanın ne kadar sözü olsa da kura çekildikten sonra oyuncularımla toplantı yapıyorum. Onların ne istedikleri daha önemli. Oyuncularımız böyle tercihte bulunduğu için açık ve toprak kortta oynamayı tercih ettik. Onların nerede rahat ettiği önemli."

– Cem İlkel: "Güzel galibiyetler alacağımızı düşünüyorum"

Davis Kupası'nda ilk challenger zaferini geçen ay Fransa'da elde eden milli tenisçi Cem İlkel, takım halinde formda olduklarını belirterek, "Takım olarak buradan güzel galibiyetler alacağımızı düşünüyorum." diye konuştu.

Milli takım sporcularından Altuğ Çelikbilek ise iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini, Davis Kupası'nda gitgide tecrübe kazandıklarını ifade etti.

Ay-yıldızlı tenisçi Sarp Ağabigün, takım olarak antrenman yaptıklarını ve play-off müsabakalarına hazır olduklarını dile getirdi.

Yankı Erel ise "Çok iyi hazırlandık. Umarım burada iyi galibiyet alırız." değerlendirmesinde bulundu.

– Erlich: "Çok yetenekli Türk sporcular görüyorum"

İsrail Milli Takımı'nın kaptanı Jonathan Erlich, Antalya'da havanın çok güzel olduğunu, burada muhteşem pratikler yaptıklarını ve çok iyi karşılandıklarını aktardı.

Antalya'ya birçok kez geldiğini ve her seferinde güzel deneyimler yaşadığını anlatan Erlich, şunları kaydetti:

"Burada genç oyuncular görüyorum ve bu beni çok mutlu ediyor. Çok yetenekli Türk sporcular görüyorum. Genç olanlar son derece yetenekli. Çok fazla Türk arkadaşım da oldu. Geçen sene Antalya Açık Turnuvası'nda çiftler şampiyonluğuna ulaştıktan sonra tekrar buraya gelmekten heyecan duyuyorum. Umarım her şey bizim için güzel geçer."

Her iki takımın kaptanı, ayrı ayrı düzenlenen basın toplantılarının ardından masaya konulan Türk ve İsrail bayraklarıyla birlikte poz verdi.

Megasaray Tenis Akademisi'nin ev sahipliği yapacağı karşılaşmalar, 6-7 Mart'ta oynanacak.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

KUDÜS (AA) – Haaretz gazetesinde yer alan haberde, başta Ramallah yakınlarındaki Beyt Anan köyü ve Cenin’e bağlı Kefr Burkin beldesi olmak üzere Batı Şeria’nın 5 farklı bölgesinde gözaltı baskınları sırasında İsrail güçleri ile Filistinliler arasında çatışma çıktığı belirtildi.

İsrail ordusuna dayandırılan haberde, Beyt Anan’da 3, Kefr Burkin’de 1 Filistinlinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

Haberde ayrıca, İsrail ordusunun 4 Filistinlinin yaşamını yitirdiği olaylara tepki olarak abluka altındaki Gazze Şeridi’nde atılabilecek roketlere karşı hazırlık yaptığı kaydedildi.

Hayatını kaybeden Filistinlilerin Hamas hareketi üyesi olduğu iddia edilirken, olaylara ilişkin Filistin makamlarından henüz bir açıklama yapılmadı.

İsrail Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, son 24 saatte ülke genelinde 105 bin test yapıldığı, bunlardan 4 bin 800’ünün pozitif çıktığı belirtildi.

Bu ayın başında yüzde 7’yi aşan pozitif test oranının yüzde 4,6’ya gerilediği ifade edildi.

Son 24 saatte 14 hastanın hayatını kaybetmesiyle virüs nedeniyle ölenlerin sayısının 7 bin 582’ye yükseldiği, toplam vaka sayısının da 1 milyon 244 bin 580’e ulaştığı kaydedildi.

Aktif vaka sayısının 74 bine gerilediği, hastalardan 723’ünün durumunun ise ağır olduğu aktarıldı.

Durumu ağır olanların yüzde 70’i aşısız

Sağlık Bakanlığının verilerine göre, durumu ağır olanların yüzde 70’ini aşısızlar oluşturuyor.

Daha önce kademeli olarak farklı yaş gruplarına üçüncü doz aşı yapılmasına karar veren İsrail yönetimi, son olarak 29 Ağustos’ta 12 yaş üstü kişileri de bu gruba eklemişti.

Yaklaşık 9,4 milyon nüfusa sahip İsrail’de, 6 milyon 73 bin kişiye birinci, 5 milyon 593 bin kişiye ikinci, 3 milyon 104 bin kişiye de üçüncü doz aşı yapıldı.

İsrail’de Delta varyantının etkisiyle 2 Eylül’de salgının başından bu yana görülen en yüksek günlük vaka sayısına ulaşılmış, aktif vaka sayısı da 90 bini aşmıştı.