Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı'nın kazananları açıklandı

İSTANBUL (AA) – Deloitte Türkiye, bu yıl 15'incisi gerçekleştirilen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı ile Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini açıkladı.

Deloitte Türkiye Ortağı ve TMT Endüstrisi Lideri Metin Aslantaş, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Deloitte Teknoloji Fast 50 Programı ile geleceğin şirketlerine destek olabilmek, onların kurumsallaşmasına yardımcı olabilmek, iyi fikirlerin de önünü açabilmek gibi hedeflerle 15 yıldır Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiğini söyledi.

Geçen yıl iş hayatının tahmin edilemez ve muhtemelen de geri dönülemez şekilde değiştiğini belirten Aslantaş, "İletişim ve teknoloji şirketleri, günlük hayatımızın artan şekilde vazgeçilmezleri olmaya başladı. Fast 50’nin bu yılki teması hızlı ve devamlı. Biz de Fast 50'yi hızla ve devamlı olarak dönüştürmeye çalışıyoruz, yeni eklediğimiz kategoriler de bunun bir parçası. İyi fikirlerin vücut bulduğu bu şirketlere ulusal ve uluslararası yatırımcıların ilgisi artıyor. Gelecek yıllarda Türkiye’deki birleşme ve satın alma aktivitesinin teknoloji firmalarına odaklanacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Facebook Türkiye Ticari Direktörü İlke Çarkçı Toptaş da global bir teknoloji şirketi olarak, sundukları çeşitli programlarla Türkiye'de her ölçekten işletmenin büyüyerek ülke ekonomisine fayda sağlamasını mümkün kılmak için çok çalıştıklarını belirtti.

Bu doğrultuda, kurumlara ulusal ve uluslararası düzeyde marka bilinirliği yaratma ve yeni iş birlikleri geliştirme fırsatı sunan Deloitte Teknoloji Fast 50 programını gururla desteklediklerini söyleyen Çarkçı, "Program kapsamında sunduğumuz 'Cross-Border' ve 'Women in Tech' özel ödülleri de bu desteğimizin önemli birer parçası. Facebook olarak, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinin önümüzdeki yıllarda da benzer sektörlerden farklı şirketlere de yol gösterme konusunda katkı sağlayacağını umuyoruz." diye konuştu.

– Ödüller sahiplerini buldu

Etkinlikte verilen bilgiye göre, Facebook’un desteği ile bu yıl 15'incisi çevrim içi olarak düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı kapsamında Yolcu360, yüzde 10 bin 632’lik büyüme ile birincilik ödülünün sahibi oldu.

Yolcu360’ı, sırasıyla yüzde 3 bin 404'lük büyüme ile Zero Density ve yüzde 3 bin 277 büyüme ile BluTV takip etti.

Son 4 yıllık net satış gelirlerinin büyüme oranı dikkate alınarak belirlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda bu yıl ilk defa Runner Ups ödülleri de verildi. Yerel ve global teknoloji ekosisteminde daha çok şirketin kendini tanıtmasına destek olabilmek adına, 3 yaşını doldurmuş şirketlerin değerlendirmeye alındığı Runner Ups ödüllerinde birincilik ödülü yüzde 4 bin 921’lik bir büyüme ile İstegelsin’in oldu.

Teknoloji şirketlerine Avrupa ve dünyaya açılma fırsatı sunan programda bu sene ikinci kez Facebook tarafından "Women in Tech" ve "Cross-Border" özel ödülleri de verildi.

Kadının teknoloji sektörüne katılımını ve yönetimde söz sahibi olmasını destekleyen Aköde-Tosla "Women in Tech" ödülüne layık görülürken, cirosunun önemli bir bölümünü yurt dışı operasyonlardan elde eden teknoloji şirketlerine verilen "Cross-Border" ödülünün sahibi ise Teknasyon oldu.

2019 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon avro ve üzeri olan teknoloji şirketlerinin listelendiği "Big Stars" ödülünü ise Aselsan, Aselsannet, Karel, İnnova Bilişim Çözümleri ve Logo Yazılım aldı.

Öte yandan, Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda yer alan şirketler, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan EMEA Fast 500 Programı’na da aday olmaya hak kazanacak.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Logo Yazılım, geleneksel insan kaynakları (İK) süreçleri yerine modern ve dinamik süreçleri hayata geçiren, işletmelerin, değişen insan kaynakları trendlerine hızlı ve kolay şekilde uyum sağlamalarına olanak sağlayan iki yeni İK çözümünü kullanıcılara sunuyor.

Logo Yazılım'dan yapılan açıklamaya göre, bulut tabanlı olarak geliştirilen, "Bordro Yönetimi" ve "Yetenek Yönetimi"; insan ve yetenek odaklı yaklaşımları ile insan kaynakları birimlerinin yardımcısı olacak.

Her ay tekrarlı olarak çok zaman alan bordro işlemlerini daha kolay ve hızlı gerçekleştirmeyi sağlayan Bordro Yönetimi Servisi; sadece bordro ve ücret hesaplama süreçlerini değil, aynı zamanda temel insan kaynakları süreçleri olan özlük yönetimi, işletmeye özel organizasyon yönetimi, izin yönetimi, yasal kurum entegrasyonları, esnek raporlama, kolay veri aktarımı gibi özellikleriyle tüm temel İK süreçlerini bir bütün halinde, tamamen dijital şekilde yönetiyor. Ayrıca, bordro süreçlerine ilişkin tüm yasal değişikliklere çok hızlı uyum sağlıyor, Sosyal Güvenlik Kurumu ya da Gelir İdaresi Başkanlığı gibi yasal kurumlarla ilgili süreçleri kurumlarla entegre şekilde yürütebiliyor.

Bordro Yönetimi Servisi'ne kesintisiz online erişim ile çalışanlar, yöneticiler ve bordro ve İK yöneticileri ve ekipleri, zamandan ve mekandan bağımsız işlem yapabilir hale dönüşüyor.

– İnsan kaynakları süreçleri tek platformda buluta taşınıyor

İnsan kaynakları trendlerine uygun olarak sadece işvereni ya da çalışanı değil, yeteneği esas alan Yetenek Yönetimi Servisi, mevcut iş gücünün verimli yönetimi için eğitim yönetimi, performans yönetimi ve anket yönetimi gibi insan kaynakları süreçlerini buluta taşıyor ve tek bir platformdan yönetimini sağlıyor.

Yetenek Yönetimi Servisi çözümünün öne çıkan özelikleri ise hedef ve yetkinlik odaklı yetenek yönetimi, çalışanların öğrenme yolculuğunu uçtan uca tasarlayabilme, öğrenme çevikliği ve öğrenen organizasyon kültürlerine tam adaptasyon, süreç tabanlı performans yönetimi olarak belirlendi. Böylece işe girdiği andan itibaren çalışanların, şirkette yaşadıkları iç müşteri deneyimi ve yolculuğunu hedef ve yetkinlikleri doğrultusunda tasarlamaya olanak sağlıyor.

Bulut üzerinden tablet ve sabit cihazlarda kolay ve anında kullanım, yazılım ve donanım maliyetinden tasarruf gibi dijital dünyanın tüm olanaklarını işletmelere sunan Logo IK çözümleri, Logo uzmanlığı ile etkin veri güvenliği ve uzman ekipler ile sunulan hızlı ve sonuç odaklı destek hizmetleriyle de öne çıkıyor.

– "Paketi satın almadan önce ücretsiz deneme ya da demo fırsatı sunuyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Logo Yazılım Türkiye Genel Müdürü Akın Sertcan, bulut çözümlerin işletmelere sağladığı pek çok fayda olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Logo uzmanlığı ve güvencesi ile işletmelere sunduğumuz yeni İK çözümlerimiz, başta İK olmak üzere tüm yönetici ve çalışanlar için gereksiz dokümantasyondan kurtulmayı sağlamakla kalmıyor, çalışanlar arası etkileşimi arttırıyor. Zaman ve mekandan bağımsız çalışma imkanı sunarken, çalışan odaklı İK modellerini hayata geçirmeye yardımcı oluyor. Veri güvenliği en üst düzeyde sağlanırken aynı zamanda kullanım kolaylığı sunuluyor."

Müşterilere kendi ihtiyaçlarına en uygun paketi satın almadan önce ücretsiz deneme ya da demo fırsatı sunduklarını bildiren Sertcan, "Bulut tabanlı hizmetlerimizi abonelik modeli çerçevesinde aylık/yıllık kiralama bedeliyle üyelik oluşturarak kullanıma sunuyoruz. Ücretsiz deneme sürümü ile müşterilerimizde servislerimiz hakkında bir ön fikir oluşmasında ve abonelik seçeneklerini değerlendirmelerinde yardımcı oluyoruz. Aylık ve yıllık ödeme modelleri ile müşterilerinin kendi ödeme planını oluşturmasını sağlıyoruz." ifadelerini kullandı.

İSTANBUL (AA) – eLogo, firmaların kullandıkları Logo ERP çözümleri içerisinden tek bir ekranda Türkiye'nin en çok tercih edilen bankalarındaki hesaplarını izlemesine olanak sağlayan Online Hesap Özeti Uygulaması'nı geliştirdi.

Logo Yazılım'dan yapılan açıklamaya göre, eLogo'nun sunduğu açık bankacılık dünyasındaki yenilikçi fintek ürünü ERP içi Online Hesap Özeti Uygulaması ile işletmeler birçok bankadaki hesap bilgilerini tek bir ekran üzerinden kolaylıkla takip edebilirken online hesap özeti ekstrelerini de yine tek bir klik ile ERP çözümlerine aktarabiliyor.

Ayrıca gelişmiş dashboard ekranı üzerinden seçilecek tarih kırılımı bazında toplam borç/alacak bilgisine ulaşılabilirken, hesap ekstresi özet bilgisi, güncel döviz kuru takibi ve döviz dönüşüm işlemleri da kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Online Hesap Özeti Uygulaması Logo Tiger ve GO ERP çözümleri içerisinde 3 ara yüzü versiyonlarına sahip çözümler ile tam entegre çalışıyor.

Online Hesap Özeti Uygulaması kullanmak için kullanıcıların öncelikle eLogo sipariş portalından aylık veya yıllık avantajlı paketlerden bir tanesini satın almaları gerekiyor.

Sonrasında ERP'lerine versiyon güncellemesi ile beraber otomatik bir şekilde yüklenen uygulamayı hemen kullanmaya başlamak için tek yapılması gereken entegrasyon sağlamak istedikleri bankalardaki kullanıcı bilgilerini uygulamaya girmek. Otomatik kurulum sürecinin yanı sıra istenilen zamanda Logo Store üzerinden de uygulamaya rahatlıkla erişim sağlanabilir.

Açıklamada görüşlerine yer verilen eLogo Genel Müdürü Başak Kural, şunları kaydetti:

"Müşterilerimize her zaman en iyi deneyimi sunma gayretindeyiz. Bu bağlamda geliştirdiğimiz Online Hesap Özeti Uygulaması ile de işletmelerin birçok ekrandan takip etmek zorunda kaldıkları banka hesap bilgilerini tek bir ekranda toparlayarak ekstre kayıtlarını da kolaylıkla muhasebeleştirmelerini sağlıyoruz. eLogo olarak son dönemde birçok yeniliğin yaşandığı açık bankacılık alanında Logo Grup müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak ve verimliliklerini arıtacak yenilikçi servisler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz."