Denizli'de yaşlı kadının 250 bin liralık altınını dolandıran 6 kişi yakalandı

DENİZLİ (AA) – Denizli'de kendilerini savcı olarak tanıtıp yaşlı bir kadının 250 bin liralık altınını alan 6 şüpheli, iki ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, yaşlı bir kadını telefonla arayarak kendisini savcı olarak tanıtan şüpheli, bir kuyumcunun öldürüldüğünü, cinayet yerinde kimliğinin bulunduğu için evdeki altınların inceleneceğini söyledi.

Yaşlı kadın, 22 Mayıs'ta gece evine gelen kişiye 250 bin liralık altınlarını verdi.

Durumu yakınlarına anlattıktan sonra dolandırıldığını anlayan kadın, şikayetçi oldu. Bunun üzerine İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), çalışma başlattı.

JASAT tarafından yapılan çalışmada şüphelilerden 2'sinin Antalya, 4'ünün ise Bursa'da olduğunu tespit edildi.

Gözaltına alınan Hasan Y. (19), Dilan Ç. (19), Özen E. (30), Selim S. (32), Fikri A. (23) ve Mehmet D'nin (23), İl Jandarma Komutanlığındaki işlemleri devam ediyor.

Benzer Haber:  Adana'da dolandırıcılık zanlısı ''sahte polisin'' 10 yıla kadar hapis istendi

Akar: "Terhis olacak gençlerimiz 18 Mayıs'tan bu yana tedbir amaçlı gözetim altında. Şu ana kadar bunlar arasında herhangi bir vakaya rastlanmadı."

Milli Savunma Bakanı Akar: "31 Mayıs Pazar gününden itibaren terhisleri başlatacağız. Bununla ilgili önemli tedbirler alındı."

MSB:" Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'ta tespit edilen PKK'lı 3 terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi."

MSB: "İdlib'deki M4 kara yolunda, kara ve hava unsurlarının katılımıyla 13'üncü Türk-Rus Birleşik Kara Devriyesi icra edildi."

Camilerin yeniden ibadete açılması dolayısıyla yarın saat 11.00'de merkezi camilerde 1003 şükür kurbanı kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Belki önümüzdeki, belki daha sonraki haftalarda Sultan Ahmet Camimizin avlusunda, meydanında cuma namazı kılacağız."