Dergilik'te podcast dönemi başladı

İSTANBUL(AA) – Dijital yayıncılık platformu Dergilik'te sesli makalelerden sonra şimdi de podcast yayınları kullanıcılarla buluşuyor.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, sağlıktan yaşama, teknolojiden finansa, dekorasyondan eğlenceye kadar farklı konularda binlerce yayına kolayca erişim imkanı sunan Dergilik uygulamasına yeni eklenen podcast bölümü sayesinde kullanıcılara sunulan içerik daha da zenginleşiyor. Uygulama içinde yer alan bilgi yarışması ile de kullanıcılara GB hediyeleri dağıtılıyor.

Dergi, gazete, haber ve sesli makale içerikleriyle milyonlarca kişinin medyayı ve gündemi takip ettiği bir buluşma merkezi olan Dergilik'te 2020 yılı boyunca 60 milyondan fazla yayın okundu ve 2 milyon sesli makale dinlendi.

Değişen medya tüketim dinamiklerine uygun olarak yenilikçi özelliklerle geliştirilmeye devam edilen Dergilik platformuna eklenen podcast dinleme özelliğiyle birlikte kullanıcılara oldukça zengin bir deneyim sunuluyor.

Dergilik uygulamasına yeni eklenen podcast kanalları arasında en çok dinlenenler Kitapsız Edebiyat, Fortune Türkiye, e-Gönüllü, Organik Beyinler, Altın Bilezik ve Sinematris oldu.

En çok dinlenen ilk üç podcast bölümü ise sırasıyla E-gönüllü kanalından "Hadi 1 Gönüllü Tanıyalım-Nancy Güzeliş" bölümü, Fortune Türkiye kanalından "Fortune 500 Zirvesi Fortune Globali Ağırladı" bölümü ve Kitapsız Edebiyat kanalından "Küçük Prens" bölümü olarak belirlendi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – GittiGidiyor'un "Keşfedecek Çok Şey Var" podcast serisinin yeni bölümü yayımlandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, GittiGidiyor "Keşfedecek Çok Şey Var" podcast serisiyle keyifli ve bilgilendirici sohbetleri dinleyicilerle buluşturmaya devam ediyor.

"Onarmak, Üretmek ve Paylaşmak" konulu sekizinci bölümde, Onaranlar Kulübü'nün ortaya çıkış hikayesi ve çevreyle diyalog kurarak geliştirdikleri yaratıcı projeleri hakkında konuşuldu.

Burak Tatari moderatörlüğünde ve Onaranlar Kulübü Kurucusu Doğukan Güngör ve İçerik Koordinatörü Nilüfer Aksu’nun konukluğunda gerçekleşen podcast yayınında, Onaranlar Kulübü'nün hikayesinden bahsedildi. Yeni bölümde kulübün onarmayı, üretmeyi ve paylaşmayı odaklarına alarak şehir için yarattıkları çözüm önerilerinden çevre ile kurdukları ilişkiye, şehirlerin sürdürülebilirliğinden iklim krizi açısından onarmanın önemine kadar pek çok konuya değinildi.

GittiGidiyor'un 20'nci yılında hayata geçirdiği, her yeni bölümde, birbirinden değerli konukların katılımıyla ilgi çekici konularda yayınların yer aldığı GittiGidiyor'un podcast kanalı "Keşfedecek Çok Şey Var"a Spotify, Apple Podcasts ve Google Podcasts platformlarından erişilebiliyor.

İSTANBUL (AA) – LG, Spotify video podcast desteği ile video hizmetini destekleyen ilk TV üreticilerinden biri olurken, bu özellik Türkiye'nin de aralarında bulunduğu dünya çapında 105 ülkede uyumlu LG TV'lerde kullanılabilecek.

LG'den yapılan açıklamaya göre, webOS 4.0 ila 6.0 sürüme sahip 2018 ve üstü model LG Smart TV sahibi olan tüketiciler, artık Spotify'in video podcast'lerinin keyfini büyük ekranlarda çıkarabiliyor.

LG'nin endüstri lideri TV'lerini dünya çapında podcast tüketimindeki çarpıcı artışla uyumlu bir hamleyle güncellemesi, tüketicilerin mümkün olan en iyi podcast deneyimini yaşayabilmelerini sağlıyor. LG Smart TV'lerde 2018'den beri bulunan Spotify uygulaması, müzik tutkunlarının en sevdikleri müzikleri dinlemelerine, sanatçılara, albümlere, şarkılara ve çalma listelerine büyük ekranda göz atmalarına olanak tanıyor. İzleyiciler, içerikleri LG Sihirli Kumandalarından, telefon veya tabletlerinden Spotify Connect ile kolayca kontrol edebiliyor.

Video podcast sunan yeni özellik ile LG Smart TV kullanıcıları, televizyonlarının büyük ekranları sayesinde izleme ve dinleme deneyiminin keyfini daha iyi çıkarabiliyor. Hem ücretsiz üyeler hem de Spotify Premium kullanıcıları, en sevdikleri içerik oluşturucularla görsel olarak bağlantı kurabilecek ve keyifli vakit geçirmek için The Joe Rogan Experience, The Misfits ve Higher Learning with Van Lathan & Rachel Lindsay gibi popüler video podcast'leri izleyebilecek.

LG, TV'lerin eğlence merkezi olarak artan kullanımına paralel olarak, ödüllü TV'lerinde izleyicilerine optimize edilmiş hizmetler sunuyor.