Pts. Tem 22nd, 2019

Dezavantajlı mahallenin çocuklarına özel eğlence

– Adana’da zaman zaman izinsiz gösterilerin de yapıldığı mahalledeki çocuklar için eğlence düzenlenerek, oyuncak ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı

(AA) – 'da, zaman zaman izinsiz gösterilerin de yapıldığı Hürriyet Mahallesi'ndeki çocuklar için eğlence düzenlenerek ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Merkez ilçesi Hürriyet Mahallesi'nde muhtarlığın organizasyonunda belediye ve gönüllülerin desteğiyle "Her şey Çocuklar İçin Bütün Çocuklar Bizim" adlı etkinlik düzenlendi.

Etkinlik kapsamında muhtarlık önünde çocuklar palyaçolar ve müzik eşliğinde doyasıya eğlendi ve yüzlerini boyattı.

İstiklal Marşı'nın yanı sıra çeşitli şiirler okuyan çocuklara ücretsiz mısır, haşlanmış nohut, pamuk şekeri ikram edildi.

Etkinlikte, top ve yiyeceklerin dağıtımı sırasında izdiham yaşandı. Çocukların yanı sıra büyükler de dağıtılan oyuncak ve yiyeceklerden alabilmek için mücadele etti.

Hürriyet Mahallesi Muhtarı Hıdır Koluman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Seyhan Belediyesinin katkıları ve gönüllü Erol Baksi ve çevre mahalle muhtarlarının desteğiyle bu etkinliği düzenlediklerini kaydetti.

Çocuklar için böyle bir etkinliğin yapılmasından dolayı mutlu olduklarını dile getiren Koluman, çocuklara sahip çıkılmasını istedi.

Eğitimin önemine dikkati çeken Koluman, "Hürriyet Mahallesi'nin ismi maalesef iyi anılmıyor. Ama buna kesinlikle katılmıyorum. Burada etkinlikler yapacağız, birbirimizi seveceğiz. Coşkuyla çocuklarımızı severek eğiteceğiz, her zaman eğitim diyorum." diye konuştu.

Etkinliğin düzenlenmesinde katkı sağlayan Erol Baksi de kimi zaman bu mahallede polise taş atma olaylarının gerçekleştiğini hatırlatarak, bu olumsuzların önüne geçmek istediklerini söyledi.

Hiçbir çocuğun ağlamaması, üzülmemesini isteyen Baksi, bütün çocukların yarınlarının aydınlık olması temennisinde bulundu.

Organizasyonda görev alan palyaçolar da etkinliğin çok anlamlı olduğunu ve bu çocuklara sahip çıkılması gerektiğini kaydetti.

  • Dev oyuncak ayılı otomobille paket servis

  • – Adana’da bir kebapçının paket servis çalışanının siparişleri tavanına oyuncak ayı bağladığı otomobille teslim etmesi dikkati çekti

  • Denetimlerde oyuncak ayının içinden tabanca çıktı
  • ADANA (AA) – Adana'da polisin yaptığı iki günlük denetimlerde ruhsatsız 19 tabanca, 13 pompalı tüfek ve bu silahlara ait çok sayıda mermi bulundu.
    Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 28-29 Nisan'da kent genelinde şüpheli kişi ve araçlara yönelik denetim gerçekleştirdi.
    Denetim kapsamında 5 bin 682 araç kontrol edildi, 183 araç için toplam 126 bin 187 lira