Çar. Tem 24th, 2019

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Angolalı mevkidaşıyla bir araya geldi

ANKARA (AA) – Dışişleri Bakanı , "Angola'dan ülkemizi ziyaret eden ilk Dışişleri Bakanı olan Manuel Domingos Augusto'yu Antalyamızda misafir etmekten memnuniyet duyuyoruz." dedi.

Çavuşoğlu, Angola Dışişleri Bakanı Augusto ile Antalya'da bir araya geldi.

Çavuşoğlu, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Angola'dan ülkemizi ziyaret eden ilk Dışişleri Bakanı olan Manuel Domingos Augusto'yu Antalyamızda misafir etmekten memnuniyet duyuyoruz. THY'nin doğrudan seferleri, enerji ve savunma sanayii alanlarında iş birliğiyle ilişkilerimizi daha da güçlendireceğiz." ifadelerini kullandı.

 • Çavuşoğlu Nikaragua Bayındırlık, Sanayi ve Ticaret Bakanı Orlando Solorzano ile bir araya geldi
 • GUATEMALA (AA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Nikaragua Bayındırlık, Sanayi ve Ticaret Bakanı Orlando Solorzano ile bir araya geldi.
  Türkiye-Orta Amerika Entegrasyon Örgütü (SICA) Dışişleri Bakanları 3. Siyasi Forumu kapsamında Guatemala'da bir dizi temas gerçekleştiren Çavuşoğlu son olarak Nikaragualı Bakan Solorzano ile görüştü.
  Çavuşoğlu, forumun düzenlendiği Guatema Dışişleri Bakanlığı binasında yapılan ikili görüşmeye ilişkin sosyal

 • Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı personeliyle bir araya geldi
 • ANKARA (AA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) ve Dışişleri Bakanlığının birleşmesiyle sorumluluklarının ve güçlerinin arttığını, daha dinamik ve proaktif olmaları gerektiğini belirtti.
  Bakan Çavuşoğlu, Ankara'da Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığını ziyaret etti ve başkanlık personeliyle bir araya geldi.
  Türkiye'nin en iyi kadrolarına sahip iki bakanlığının birleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çavuşoğlu, AB Başkanlığı çalışanlarının