Sal. Eki 22nd, 2019

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Macaristan'da

BUDAPEŞTE (AA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile görüştü.

Çavuşoğlu, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyinin (Türk Keneşi-Türk Konseyi) Budapeşte tanıtım ofisinin açılışına katılmak için geldiği Macaristan'da, Macar mevkidaşı Szijjarto ile bir araya geldi.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, yaklaşık 45 dakika süren görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler ele alındı.

Görüşmede, Türkiye ile Macaristan arasındaki ilişkilerin mükemmel seviyede olduğunu söyleyen Bakan Çavuşoğlu, Macaristan'ın Türk Konseyine olan ilgisinden ve Budapeşte'de temsilcilik açılmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Hakkında kırmızı bülten çıkarılan, FETÖ'ye iltisakı nedeniyle meslekten ihraç edilen firari eski savcı Mehmet Murat Dalkuş yakalandı.

ABD Başkanı Donald Trump: "(Suriye) Sınırdaki çatışmalar nedeniyle birçok Türk hayatını kaybetti, her iki tarafa da bakmalısınız"

Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne Hakan Atilla atandı.

Akar: "Bu bir ateşkes değildir, harekata ortak açıklamayla ara verildi. Hasmane tutum ve saldırılara karşı meşru müdafaa hakkımız daima geçerlidir."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "120 saatlik sürenin bitiminde teröristler silahları bırakarak inlerinden çıkacak ve bölgeyi terkedeceklerdir"