Cts. Ağu 17th, 2019

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan diplomasi trafiği

ANKARA (AA) – Dışişleri Bakanı , Karadağ Parlamentosu Uluslararası İlişkiler ve Göçmenler Komisyonu Başkanı Andrija Nikolic ve Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen ile görüştü.

Bakan Çavuşoğlu, Karadağ Parlamentosu Uluslararası İlişkiler ve Göçmenler Komisyonu Başkanı Nikolic ve BM Suriye Özel Temsilcisi Pedersen'i, Dışişleri Bakanlığı Resmi Konutu'nda kabul etti.

Görüşmelere ilişkin Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Çavuşoğlu, Nicolic'le görüşmesine ilişkin, "Karadağ Parlamentosu Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı ve üyeleriyle samimi görüşme gerçekleştirdik. Bu dost ülkeyle ilişkiler her alanda gelişiyor." ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, Pedersen'le yaptığı görüşmeye ilişkin ise "BM Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen’le Suriye’deki son durumu ele aldık. İdlib gerginliği azaltma bölgesinin korunması ve siyasi sürecin ilerletilmesi temel hedeflerimizdir." paylaşımında bulundu.

  • Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Katar'da diplomasi trafiği
  • DOHA/ANKARA (AA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ve Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile bir araya geldi.
    Asya İşbirliği Diyaloğu 16. Dışişleri Bakanları Toplantısı için Katar'ın başkenti Doha'da bulunan Çavuşoğlu, İranlı mevkidaşı Zarif ve Katarlı mevkidaşı Al Sani ile görüştü.
    Görüşmeler basına kapalı gerçekleşti.