DOF Robotics, uluslararası fuarlar için gün sayıyor

İSTANBUL (AA) – Geliştirdiği ürün ve teknolojilerle Türkiye'yi yurt dışında temsil eden DOF Robotics, salgın sebebiyle ertelenen uluslararası fuarlar için gün sayıyor.

Şirket açıklamasına göre, DOF Robotics, atraksiyon endüstrisi için geliştirdiği ürün ve teknolojilerin yanı sıra sağlık ve lojistik sektörlerinde hizmet vermek üzere Ar-Ge faaliyetlerini yürüttüğü ürün ve teknolojileri uluslararası otoritelerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Dünya atraksiyon endüstrisinin çatı kuruluşu olan IAAPA'nın 2021'in 3. çeyreği itibarıyla sırasıyla Çin, İspanya ve ABD’de düzenleyeceği fuarların katılımcıları arasında yer alan DOF Robotics, aynı zamanda söz konusu fuarların ana sponsoru unvanını da elinde bulunduruyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen DOF Robotics Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan, pandemi sebebiyle ertelenen uluslararası fuarların tekrar başlamasını sabırsızlıkla beklediklerini belirterek, kuruldukları günden bu yana uluslararası fuarlara katılımın, pazarlama faaliyetlerinin sac ayağını oluşturduğunu ifade etti.

DOF Robotics'in adını dünya atraksiyon endüstrisine altın harflerle yazdırmasını, bu doğrultuda izledikleri pazarlama stratejilerine borçlu olduklarının altını çizen Mertcan, "IAAPA;, üretim kompozisyonumuzun büyük kısmına karşılık gelen ürün ve teknolojilerimizi hizmetine sunduğumuz atraksiyon endüstrisinin, kökleri 100 yılı aşkın bir süreye uzanan, dünyadaki en önemli organizasyonu. DOF Robotics olarak söz konusu organizasyonun az sayıda Türk üyesinden biriyiz ve üye olduğumuz ilk yıldan itibaren IAAPA’nın gerçekleştirdiği tüm etkinliklerin katılımcısı ve ana sponsoru olarak ülkemizi temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda alanında en prestijli ödülleri evine götüren DOF Robotics'in bu sene katılacağı etkinliklerden de eli boş dönmeyeceğine inancımız tam." ifadelerini kullandı.

– "Fuarlara olan talepte patlama yaşanacak"

Mertcan, 2021 fuar takvimine her gün yenisinin eklendiği bugünlerde şirket olarak hazırlıklara son sürat devam ettiklerini aktararak, şunları kaydetti:

"2020 yılında gerçekleştirilmesi beklenen ulusal ve uluslararası fuarların hemen hepsi ertelendi veya iptal edildi. 2021'e normalleşme beklentisiyle adım atan dünyada, yatırımcının fuarlardan beklentisi de önemli ölçüde artış gösterdi. Küresel pandemi gölgesinde geçen 2020'nin ardından, yatırımcıların yeni yıla önemli bir yatırım iştahı ile girmelerinin 2021 ve sonrasında fuarlara olan talepte büyük bir patlamayı beraberinde getireceğini ön görüyorum. Nitekim bu dönemde gerçekleştirilemeyen fuar organizasyonlarına alternatif olarak adres gösterilen sanal fuarların da yatırımcıya aynı tadı vermediğini ve bu organizasyonlara beklenen katılımın sağlanmadığını söyleyebilirim.

DOF Robotics olarak biz de pandemi sebebiyle geçtiğimiz sene hasret kaldığımız fuarların 2021 itibarıyla kaldığı yerden devam edecek olmasının heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Çin'de gerçekleştirilecek 'IAAPA Expo Asia 2021' ile start verilecek ve 'IAAPA Expo Europe 2021 Barcelona' ile devam edecek 2021 IAAPA fuar maratonunu yılın son fuarının gerçekleştirileceği ABD'de 'IAAPA Expo 2021' ile noktalarken 2021 içerisinde toplamda 5 uluslararası fuara katılım sağlayacağız."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını sürecinde üniversiteleri yurt dışında dijital ortamda tanıtmak amacıyla “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı”nın ilkinin geçen yıl düzenlendiğini hatırlattı.

İlki büyük ilgi gören sanal fuarın ikincisi olan “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2021″in 27-29 Temmuz tarihlerinde dijital ortamda kapılarını ziyaretçilerine çevrim içi olarak açacağını belirten Saraç, Türkiye’de eğitim görmek isteyen uluslararası öğrencilerin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çevrim içi olarak üniversite yetkililerinden “giriş koşulları, kontenjanlar, programlar, burslar, konaklama” gibi birçok konuda bilgi alabileceğini aktardı.

Yekta Saraç, “182 ülkeden 200 bini aşkın uluslararası öğrencinin eğitim gördüğü ülkemizde yükseköğretim sistemimize daha fazla uluslararası öğrencinin katılımının sağlanmasında sanal fuarlarımız önemli bir rol üstlenmektedir.” ifadesini kullandı.

İSTANBUL (AA) – ACE of MICE, İstanbul Kongre Merkezi'nde MICE ve turizm sektörü profesyonellerini 8. kez bir araya getiriyor.

Turizm Medya Grubu açıklamasına göre, ACE of MICE, Türk Hava Yolları isim sponsorluğunda, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) stratejik partnerliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası, Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye Otelciler Birliği, Antalya Tanıtma Vakfı, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği desteğiyle kapılarını açtı.

"FIT FOR FUTURE" ve "CONNECTING DOTS" temasıyla düzenlenen fuar, uzun bir aradan sonra turizm ve MICE sektörü temsilcilerini, üst düzey salgın önlemleri alınmış bir şekilde bir araya getirdi. 11 ana başlık altında 69 konuşmacı, salgın sonrası turizm ve MICE sektörünün geleceğini 30 Haziran'a kadar fuarda masaya yatıracak.

Infinity Visiual Fx Studio, yaptığı özel konsept ve deneyim alanları ile ACE of MICE'ın etkileyici ortamına ev sahipliği yaptı. Anti Gravity konsepti ile izleyenleri içine alarak, sihirli hologramik açılış şovu sektör profesyonellerinden tam puan aldı.

4 Eylül 2020'de gerçekleştirilen ACE of MICE Awards töreninde olduğu gibi fuar alanında da üst düzey salgın önlemleri titizlikle gerçekleştirilecek. Misafirler, HES kodu tarama sistemi ile fuara giriş yapabilecek. Fuar alanında bulunan termal kameralı turnikeler, sadece ateşi 38 derecenin altında ve maske takan misafirlere açılacak.

– Konuşmacıları sektör profesyonelleri ile bir araya getirdi

Uluslararası Hosted Buyer Programı kapsamında, yurt dışı pazardan katılacak 90 uluslararası incentive firması, PCO, DMC ve kurumsal satın alıcılar fuar kapsamında katılımcı firmalarla B2B görüşme gerçekleştirdi.

Fuara, 15 binden fazla profesyonel ziyaretçinin katılım göstermesi bekleniyor. 2021 için artan sayıda uluslararası endüstri partneri ve medya kuruluşuyla yapılan iş birlikleri sayesinde hem nicelik hem de nitelikli bir "hosted buyer" programıyla katılımcılar network'lerini genişletme imkanı buldu.

ACE of MICE'ın sahnesi, konuşmacıları sektör profesyonelleri ile bir araya getirdi. Dünyaca ünlü isimler, deneyimlerini ve gelecek perspektiflerini izleyicilerle paylaştı. Panellerde sektör profesyonelleri, turizmin geleceğine ışık tutacak paylaşımlarda bulunarak farklı perspektifler çizdi.

Fuarın ilk günü olan dün akşam MICE ve turizm profesyonelleri, Jolly MICE isim sponsorluğunda bir parti eşliğinde İstanbul Kongre Merkezi Üsküdar Salonu'nda bir araya geldi. "AMEzing Parti", her yıl ayrı bir konseptte düzenleniyor. Turizm, MICE profesyonelleri ve kurumsal satın alıcıların davetli olduğu partide, video mapping şov, DJ ve dans performansları yer aldı.