Doğu'dan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek

VAN (AA) – Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından "Millete Sesleniş"i sırasında "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" diyerek başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na, Van, Bitlis ve Muş'tan destek verildi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kampanyaya bir aylık maaşını bağışlayarak destek verdiğini duyurdu.

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman da 3 aylık maaşını bağışladığını bildirdi.

– Bitlis

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz birer, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ise 3 maaşını bağışladığını açıkladı.

AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı kampanyaya 7 aylık milletvekili maaşını bağışladığını söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla kentte günlük işlerde çalışanlara yardımda bulunmak amacıyla, geçen hafta cumartesi günü Bitlisli iş insanlarıyla kampanya başlattıklarını belirten Kiler, şunları kaydetti:

"Bitlis'e 10 bin koli getirmek üzere yardım kampanyası başlattık. 3 milyon liralık bir kampanya. Yevmiyeyle çalışan ve aldıklarını harcayan insanlar var, virüs nedeniyle şimdi onlar da çalışmıyor. İhtiyaçlarını karşılama konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Cumhurbaşkanımızın da dün böyle bir kampanya başlatması tevafuk oldu."

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar da kampanya başlatarak 7 aylık maaşını bağışlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın izinde olduklarını, gereken desteği sunacaklarını dile getirdi.

– Muş

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, herkesi, kampanyaya imkanları dahilinde destek olmaya davet etti. Şimşek, kendisinin de kampanyaya destek verdiğini belirtti.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya da 2 aylık maaşını, koronavirüs nedeniyle sıkıntı yaşayan ihtiyaç sahipleri için düzenlenen kampanyaya bağışladığını bildirdi.

Asya, iş insanlarını da anlamlı kampanyaya katılmaya davet etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, kampanyaya bir maaşını bağışladığını açıkladı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na 5 milyon liralık destekte bulundu.

İOSB'nin açıklamasına göre, kampanyaya 5 milyon liralık katkı sağlayan sanayi bölgesi yönetimi, bu desteğiyle büyük bir dayanışma örneği sergiledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Aydın, salgın nedeniyle ülke olarak geçirilen zor günlerde, büyük bir özveriyle emek harcayan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm üreten ve mücadele verenlere teşekkür etti.

İçinden geçilen bu zorlu süreci dayanışma içinde geride bırakacaklarına inandıklarını vurgulayan Aydın, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Salgın nedeniyle tüm dünya ve ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor. Toplumun her bir ferdini zorlayan bu süreçten el ele vererek, dayanışmayı ve paylaşmayı güçlendirerek çıkacağımıza inanıyoruz. Bu nedenle Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan kampanyaya 5 milyon liralık destek veriyoruz. İkitelli OSB büyük bir aile. Bu ailenin her bir üyesi ve sanayicisiyle bu kampanyaya destek vermenin gururunu yaşıyoruz. Devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz."

Aydın, 38 sanayi sitesi ve 24 bin 500'e yakın işletmesi bulunan İOSB'nin 300 bin istihdam ve yüzde 95 doluluk oranıyla yıllık Türkiye ihracatının yüzde 30'unu karşıladığını bildirdi.

ZONGULDAK (AA) – Zonguldak'ta huzurevinde kalan 68 yaşındaki İlimdar Güngör, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na bir aylık emekli maaşını bağışladı.

Merkez Huzurevi Müdürlüğünde kalan Güngör'ün talebi üzerine emekli maaşı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlileri tarafından "Milli Dayanışma Kampanyası" hesabına yatırıldı.

Dekontu kendisine teslim edilen Güngör, yaptığı açıklamada, kampanyaya destek olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Herkesi kampanyaya destek vermeye davet eden Güngör, "Sadece ülkemizde değil dünyada olan koronavirüs salgınından dolayı bazı kimseler çocuğuna ekmek parası götüremezken bizler huzurevinde 3 öğün yemek yiyebiliyoruz. Bu da devletimizin sayesinde oluyor. Ufak bir katkımız olması için kampanyaya bir aylık emekli maaşımı bağışlıyorum. Belki de benim gibi düşünenler vardır. Eğer bu zamanlarda yardıma muhtaç olanlara yardım yapmazsak ne zaman yapacağız." ifadelerini kullandı.