Donan göl üzerinde araçlarıyla drift yaptılar

ARDAHAN (AA) – Son günlerde etkili olan soğuklar nedeniyle yüzeyinin tamamı buzla kaplanan Çıldır Gölü üzerine aracıyla çıkan 2 sürücü drift yaptı.

Ardahan-Kars sınırları içerisinde yer alan Doğu Anadolu'nun ikinci büyük gölü Çıldır'da, soğuk hava nedeniyle buz tabakası kıyı kesiminde 30 santimetreye kadar ulaştı.

Ardahan'ın Çıldır ilçesindeki Kıl Çadırı mevkisinde buzun üstüne aracıyla çıkan 2 sürücünün drift yapması, çevredekileri şaşırttı.

Drift yapan sürücüleri izleyen vatandaşlardan Aşkın Hüseyinoğlu, Çıldır Gölü'nün her mevsim farklı güzelliğe büründüğünü belirterek, "Kışın yüzeyinin tamamen donması çok güzel görüntüler oluşturuyor. Sürücülerin cam gibi buzun üstüne araçlarıyla çıkması bizi şaşırttı. Biz de onları cep telefonlarımızla görüntülemeye çalıştık." dedi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Tuzla'da drift yaparak trafiği tehlikeye düşüren sürücü yakalandı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği, 20 Mayıs'ta "Yasaktan sonra biz" başlığıyla bir sürücünün drift yaparak trafiği tehlikeye düşürmesine ilişkin görüntünün sosyal medyada yer alması üzerine çalışma başlattı.

Görüntüleri inceleyen polis, plakasını tespit ettiği aracın sürücüsü M.C'yi gözaltına aldı.

Sürücü M.C'ye 6 bin 141 lira idari para cezası uygulandı.

Ayrıca sürücünün ehliyetine 60 gün süreyle el konulurken araç da 60 gün trafikten men edildi.

Araçta bulunan O.T., E.D. ve G.T'ye sosyal mesafe kuralına uymadıkları gerekçesiyle Umumi Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca idari para cezası kesildi.

Şüpheli M.C'nin polis merkezindeki işlemleri sürüyor.

ANKARA (AA) – Ankara'daki bazı sivil toplum kuruluşları (STK) Hacı Bayram-ı Veli Camisi önünde motosikletiyle drift yapan sürücüye tepki gösterdi.

Hacı Bayram-ı Veli Camisi önünde bir araya gelen grup adına Hüdaverdi Vakfı Başkan Yardımcısı Cemal Güngör basın açıklaması yaptı.

Güngör, 16 Mayıs'ta caminin ve türbenin etrafında drift yapan sürücünün Ankaralılardan özür dilemesi gerektiğini, bu meselenin takipçisi olacaklarını söyledi.

Olayın tekrar etmesi halinde yargıya başvuracaklarını belirten Güngör, Ankara'nın kadim bir şehir, bu mekanın da tarihi bir mekan olduğunu vurguladı. Güngör, "Bu saygısızlığı Ankara halkı affetmemektedir. Vicdanı kanamaktadır. Özür bekliyoruz." dedi.