Dosya paylaşımının yeni adresi lifebox transfer olacak

İSTANBUL (AA) – Bulut depolama servisi lifebox, uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı pandemi döneminde, kullanıcıların dosya paylaşımını güvenli ve kolay şekilde gerçekleştirebilmeleri için lifebox transfer hizmetini devreye aldı.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, lifebox transfer, kullanıcılarına hesap oluşturmaya gerek kalmadan yüksek boyutlu dosyalarını tek seferde kolay ve hızlı şekilde transfer edebilme imkanını ücretsiz sunuyor.

lifebox transfer, tek seferde 5GB’a kadar dosya ve klasör transferine imkan tanıyor. Uygulamayla gün içinde istenildiği kadar gönderim yapılabiliyor.

Üyelik gerektirmeyen lifebox transfer ile işlem birkaç adımda kolayca tamamlanıyor. Söz konusu hizmet, e-posta kota ve dosya eki limitlerine bağımlı kalmadan dosya göndermeye imkan tanıyarak kullanıcıların önemli bir sorununa çözüm sunuyor.

E-posta ya da link üzerinden paylaşım yapılabilen lifebox transfer'de gönderimlere kullanıcı tarafından 7, 14 ya da 21 günlük geçerlilik süresi tanımlanabiliyor ve bu süre sonunda dosyalar otomatik olarak sunuculardan siliniyor. Benzer uygulamalar 7 gün harici seçenekleri ücretli paketlerinde sunarken lifebox transfer, tamamen ücretsiz işleyişi ile ayrışıyor.

lifebox transfer'de lifebox'a ek olarak paylaşımlar kullanıcı tarafından belirlenen şifreyle ekstra korumaya alınabiliyor. Ek şifre özelliği benzer uygulamalarda ücretli paketlerde sunulan bir özellik, ancak lifebox transfer’de tümüyle ücretsiz.

– Gönderiler Türkiye'deki sunucularda saklanacak

Yerli ve milli bir uygulama olan lifebox transfer ile dosyalar, kullanıcı tarafından belirlenen süre zarfında, Turkcell’in Türkiye'deki sunucularında korunuyor.

Uygulamada e-posta ile tek seferde 5 kişi ile paylaşım yapılabiliyor, link ile paylaşımda ise kişi sayısı kısıtlaması bulunmuyor. Kullanıcı 5’ten fazla kişiyle aynı dosyayı paylaşmak istiyorsa devamı için yeni bir paylaşım başlatabiliyor.

lifebox transfer’de kullanıcının bir gün içinde 50 kez paylaşım hakkı bulunuyor. Bu kısıtlamalar sistemi olası siber saldırılardan korumak adına alınan önlemlerin başında geliyor. E-posta ile yapılan paylaşımlarda kötü niyetli gönderimleri de minimuma indirgemek adına göndericinin e-posta adresi basit bir şekilde doğrulanarak ilerleniyor.

lifebox transfer’de ayrıca kullanıcı e-posta ile paylaşımı seçerek ilerlediyse hem gönderimde hem de geçerlilik süresi dolarken, göndericiye ve alıcıya/alıcılara e-posta ile bilgilendirme gidiyor.

Kullanıcılar hizmete https://www.lifeboxtransfer.com adresinden hem masaüstünden hem de mobil cihazlarından ulaşabiliyor.

Hizmete daha hızlı ulaşmak için bir diğer özellik ise hem masaüstü hem de mobil cihazlarda yükle/indir yönlendirmesiyle cihazda kısa yol oluşturulabiliyor ve lifebox transfer'e bir uygulama gibi kolaylıkla ulaşılabiliyor.

– "Pandemi döneminde değişen tüketim alışkanlıklarını yakından takip ediyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, pandemi döneminde değişen tüketim alışkanlıklarını yakından takip ettiklerini ve müşterilerinin ortaya çıkan yeni ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetler sunmayı sürdürdüklerini belirtti.

Tansuğ, şunları kaydetti:

"Dosyaları hızlıca dijital platformlardan paylaşma ihtiyacı özellikle pandemi döneminde oldukça arttı. Proje, sözleşme, ödev gibi kritik dokümanların yanı sıra kişisel fotoğraf ve videolarımızın güvenli bir şekilde paylaşımı da önem kazandı. Tüm bu ihtiyacı güvenli bir ortamda sağlayabilmek için lifebox transfer'i rakiplerimize göre daha avantajlı özelliklerle, üstelik ücretsiz şekilde geliştirdik. lifebox transfer ile kullanıcılarımızın paylaşımları belirledikleri süre sonunda sunuculardan otomatik olarak silinecek ayrıca tüm paylaşımlar ücretsiz olarak şifrelenecek. ‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı prensibiyle geliştirdiğimiz lifebox transfer uygulamamızda da kullanıcılarımızın verileri ülkemizde kurduğumuz veri merkezlerinde güvende tutulacak."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Kişisel bulut depolama servisi lifebox, Türkiye'den ve dünyanın dört bir yanından milyonlarca bireysel kullanıcıya güvenli ve kolay dosya depolama hizmeti sağlıyor.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, akıllı teknolojileri toplamda 6,5 milyon aktif kullanıcı tarafından tercih edilen lifebox, 900 bin global kullanıcısıyla Türkiye sınırlarını aşarak küresel pazarda da kullanıcılara çözümler sunuyor. Kullanıcılar, uygulama mağazalarında 17 milyondan fazla indirilme sayısına ulaşan lifebox'a bugüne kadar 8,5 milyarı aşkın dosya yükledi.

lifebox'ta toplanan veriler, Türkiye'nin 3 farklı bölgesindeki yüksek güvenlikli veri merkezlerinde dünya standartlarına uygun olarak yedekleniyor. Sadeleştirilen ve akıllı bulut deneyimi sağlayan lifebox ile kullanıcılar, fotoğraf, video, telefon rehberi ve diğer belgelerden oluşan tüm dosyalarını hafıza sıkıntısı yaşamadan güvenle saklayabiliyor, istedikleri anda da kolayca kişisel dosyalarına erişebiliyor.

– Her gün 20 terabaytlık dosya yedekleniyor

lifebox'a kullanıcılar tarafından bugüne kadar yedeklenen dosyaların toplam boyutu 26 petabaytlık bir alan kaplarken, her gün 20 terabaytlık yeni dosya da yedeklenmeye devam ediyor. Yedeklenen dosyalar kitap cinsinden hesaplansaydı 4,6 milyar kitaba denk gelirken, bu kitaplar üst üste konulsa lifebox'a bir günde yüklenen veri 50 bin kere Ay'a ulaşacaktı.

Dileyen herkesin ücretsiz şekilde kullanabileceği lifebox'ın ücretli opsiyonları tercih eden kullanıcılar, daha fazla depolama alanı ve ayrıcalıklara sahip olabiliyor. lifebox'ın ücretli abonelik hizmetlerinden faydalanan kullanıcı sayısı 1 milyonu aştı.

– Akıllı kişisel bulut deneyimi

Depolamanın ötesinde farklı işlevlere de sahip olan lifebox, sakladığı dosyalarda yüz ve obje tanımanın yanı sıra seçtiği fotoğraflar arasından otomatik hikayeler oluşturma özelliğiyle de öne çıkıyor. Tekrarlayan fotoğrafları tespit ettiğinde kullanıcının onayıyla silerek telefon hafızasında yer açan ve cihazların yavaşlamasını engelleyen uygulama, güvenli rehber yedeklemesi yaparak olumsuz bir durumda iletişim bilgilerinin kaybolmasına engel oluyor.

Çeşitli kategorilerde kolayca arşivlenen belgelere parmak izi, yüz tanıma veya şifre kullanarak güvenli şekilde ulaşılabiliyor. lifebox'ın yapay zeka ile çalışan PhotoPick özelliği ile kullanıcılar, sosyal medyada en çok beğeni alacak fotoğraflarını kolaylıkla seçebiliyor.

İSTANBUL (AA) – Lifebox, uzaktan eğitim ve çalışma sisteminin hayatın bir parçası haline geldiği salgın döneminde dosya paylaşımlarını daha güvenli ve hızlı yapma imkanı sunan lifebox transfer hizmetini geliştirdi.

Turkcell'in açıklamasına göre, kullanıcılarına ücretsiz olarak tek seferde yüksek boyutlu dosya transferi imkanı sunan lifebox transfer'de hesap oluşturmaya gerek kalmadan kolayca dosya alışverişi yapılabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, pandemi sürecinde müşterilerinin değişen tüketim alışkanlıklarını takip ederek oluşan ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetler sunmaya devam ettiklerini bildirdi.

Dijital platformlar üzerinden hızlı ve güvenli dosya paylaşım ihtiyacının özellikle salgın döneminde önemli bir artış yaşadığını aktaran Erkan, uzaktan çalışma ve eğitim modeline geçilen bu süreçte proje, sözleşme, ödev gibi önemli dosyaların güvenli bir şekilde ulaştırılmasının kullanıcıların önceliği haline geldiğini vurguladı.

Erkan, kritik dosyaların yanı sıra kişisel fotoğraf, video ve dokümanların da güvenli paylaşımının önem kazandığını belirterek, şunları kaydetti:

"Turkcell olarak geliştirdiğimiz lifebox transfer ile güvenli şekilde dosya transferi ihtiyacını çözüyoruz. Güvenliği en ön planda tuttuğumuz lixebox transfer'de kullanıcıların tüm paylaşımları ücretsiz olarak şifrelenirken, kendi belirledikleri süre sonunda sunucudan otomatik olarak siliniyor. Bugüne kadar 'Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalmalı' prensibiyle geliştirdiğimiz tüm uygularımızda olduğu gibi lifebox transfer uygulamamızda da kullanıcılarımızın verileri kendi topraklarımızda kurduğumuz veri merkezlerinde güvende tutulacak."