Sal. Oca 28th, 2020

Down sendromlu iki çocuğun “yeşil sahaya çıkma” hayali gerçek oldu

– Bilecikspor Kulübü Başkanı Aydın Avcı, 13 yaşlarındaki iki çocuğun ricasını kırmayıp onlara forma giydirdi, 14 yaş altı takımıyla maç öncesi sahada antrenman yapmalarını sağladı

BİLECİK (AA) – Bilecik'te, Dünya Engelliler Günü kapsamındaki etkinliklerde "futbol maçına çıkma" hayalini Bilecikspor Kulübü Başkanı Aydın Avcı'ya ileten down sendromlu iki çocuğun hayali gerçek oldu.

Furkan İmla (13) ve Yasin Tayyip Çiftçi (13), sabah evlerinden alınarak Ertuğrulgazi Mahallesi'ndeki Bilecik Sentetik Sahası'na getirildi.

Bilecikspor forması giyen Furkan ve Yasin Tayyip, Bilecikspor ile Osmanelispor 14 yaş altı takımlarının maçı öncesinde sporcularla antrenman yaptı, yaklaşık bir saat top koşturdu.

Yasin Tayyip Çiftçi, hayallerini gerçekleştiren Avcı ile teknik heyet ve futbolculara teşekkür etti.

Kulüp Başkanı Avcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, down sendromlu iki çocuğun hayalini gerçekleştirmenin gururunu yaşadığını söyledi.

Furkan ve Yasin Tayyip'in, Bilecikspor formasını giyince çok heyecanlandığını vurgulayan Avcı, "Sadece bir gün değil, her gün onların ve ailelerinin yanındayız. Farkındalık için bugün onları sahaya aldık, bu maça ortak ettik. Evlerine kapanmamalı, spor ve sanata yönlendirerek onları hayata kazandırmalıyız." dedi.

Avcı, iki çocuğun gözlerindeki parıltıyı görünce kendilerinin de mutlu olduğunu dile getirdi.

AFAD: "Akdeniz'de Marmaris açıklarında 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegal ile ticaret hacminin orta vadede 1 milyar dolara çıkarılmasını hedeflediklerini bildirdi.

Erdoğan: "(Hafter) Şu anda onun ne Libya'da ne uluslararası camiada resmi hiçbir kimliği ve kişiliği yoktur."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hafter'in işi çözme derdi yok, tam aksine. Wagner var arkasında, onun arkasında kimlerin olduğu belli. Bunlar lejyonerler."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İdlib'den sınırlarımıza doğru hareketlenme söz konusu. Buna karşılık tedbirlerimizi almış bulunuyoruz."

MİT tarafından yakalanarak Kosova'dan Türkiye'ye getirilen Hasan Hüseyin Günakan'a, FETÖ üyeliği suçundan 8 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

Esed rejimi güçleri, Rusya'nın hava desteğiyle İdlib'in en büyük ilçesi Maarratünnuman'ın ilçe merkezini kuşatmaya aldı.

Libya'daki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Hafter'e bağlı milisler başkent Tarablus'ta bir okulun bahçesine saldırı düzenledi, ölü ve yaralılar var

Manisa’da 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Bursa'da da hissedildi.

Los Angeles County Sheriff Twitter hesabından yapılan açıklamada, NBA efsane oyuncularından 41 yaşındaki Kobe Bryant'ın Calabasas kentinde geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybettiği iddiası doğrulandı. Ölen diğer 4 kişinin Bryant'ın kızları olduğu iddia edildi. #Kobe