Per. Ağu 22nd, 2019

DP İstanbul seçimine katılmayacak

– DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine katılmayacaklarını bildirdi

ANKARA (AA) – Demokrat Parti Genel Başkanı , 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine katılmayacaklarını açıkladı.

Uysal, sosyal medya hesabından, "Demokrat Parti olarak tarafından iptal edilen ve 23 Haziran'da yenilenecek olan, adeta '2. tur' hüviyetindeki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine hem teşkilatımız hem de yetkili kurullarımızda yaptığımız değerlendirmeler neticesinde katılmama kararı almış bulunmaktayız." paylaşımında bulundu.

  • DP Genel Başkanı Uysal’dan yerel seçim açıklaması
  • AFYONKARAHİSAR (AA) – DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, yerel seçimlere ilişkin, "DP olarak, gücümüz, kuvvetimiz yettiği oranda seçim çevrelerinde aday gösterme noktasında çalışmalarımızı bir yandan yapacağız. Çünkü yeni bir seçim geçirdik. İster istemez birtakım organizasyonlarla teşkilatlarımızda yeniden düzenlemeye ihtiyacımız var." dedi.
    Uysal, Afyonkarahisar'daki termal bir otelde düzenlediği basın toplantısında, her siyasi partinin varlık sebebinin seçime girmek