Düğün yemeğinden zehirlenme şüphesi

MANİSA (AA) – 'nın Akhisar ilçesinde bir düğünde yemek yiyen 7'si çocuk 12 kişi zehirlenme şüphesiyle hastanede tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Akhisar ilçesi Hasköy Mahallesi'nde O.Ş'nin (60) düzenlediği düğün merasimine gelen misafirlere tavuklu pilav, çorba ve nohut yemeği ikram edildi.

Yemeklerden yiyen S.A. (8 ), N.A. (4), E.K. (6), Z.N.K. (4), E.B. (15), O.K. (14), G.K. (10), E.K. (30), H.K. (19), E.K. (46), Z.K. (59), T.Ş. (54), bir süre sonra mide bulantısı ve kusma şikayetiyle Akhisar Devlet Hastanesi ve özel hastanelere kaldırıldı.

Tedavi altına alınan kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

 • GÜNCELLEME – Manisa'da gıda zehirlenmesi şüphesi – 21.12.2018
 • MANİSA (AA) – Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir okulda zehirlenme şüphesiyle 60 öğrenci, ambulanslarla hastanelere kaldırıldı.
  Alınan bilgiye göre, Şehit Suat Akıncı Anadolu Kız İmam Hatip Lisesinde yatılı kalan bazı kız öğrencilerde, akşam yemeğindeki çorba, tavuk, pilav ve salata yemelerinin ardından mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti görülmeye başlandı.
  Durumun bildirilmesi üzerine sağlık ekiplerinden yardım istendi

 • Manisa'da gıda zehirlenmesi şüphesi – 28/06/2018
 • MANİSA (AA) – Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bir fabrikada çalışan 12 işçi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.
  Alınan bilgiye göre, Muradiye Mahallesinde faaliyet gösteren prefabrik yapılar üreten fabrikada çalışan 12 işçi, yedikleri öğle yemeği sonrası baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetiyle kentteki hastanelere başvurdu.
  Tedavi altına alınan işçiler müdahalenin ardından taburcu edildi.
  İşçilerin yemeğinden alınan numunenin incelenmek üzere laboratuvara