Rıza Kayaalp, ilk turda Estonyalı Heiki Nabi’ye 2-1 mağlup oldu

BUDAPEŞTE (AA) – Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kiloda milli sporcu Rıza Kayaalp, ilk turda Estonyalı Heiki Nabi'ye 2-1 mağlup oldu.

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de gerçekleştirilen organizasyonda Türkiye'nin altın madalya umutlarından Rıza Kayaalp, ilk turda Nabi ile karşılaştı.

Grekoromen stil 130 kiloda mücadele eden son dünya şampiyonu milli güreşçi, Estonyalı rakibine 2-1 yenildi.

Rıza Kayaalp, geçen yıl Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda Nabi ile finalde karşılaşmış ve rakibini 2-1 yenerek altın madalya kazanmıştı.

Milli sporcu Rıza'nın kariyerinde 3 dünya ve 8 Avrupa şampiyonluğu bulunuyor.

İran'da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 75 artarak 8 bin 209'a yükseldi.

Libya Ordusu, sahil kenti Sirte, Cufra Askeri Hava Üssü ve çevresindeki bölgeleri kurtarmak için "Zafer Yolları" isimli yeni bir harekat başlattı.

Bakan Akar "Ege ve Akdeniz'deki sorunlarımızı uluslararası hukuka uygun şekilde çözmek istiyoruz. Bunun için bize düşen neyse yapmaya devam edeceğiz"

Akar: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hak, alaka ve menfaatlerini korumak ve kollamakta da son derece azimli, kararlıyız ve buna da muktediriz."

Akar: "Yeni celplerle gelecek yaklaşık 100 bin gencimize test yaptık. Terhisler sıkıntısız tamamlandı, celpler için de hassasiyet gösteriyoruz"

Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte Brezilya'da 1026, Meksika'da 625 kişi öldü.

Etiketler: