Paz. Eki 20th, 2019

Dünya Judo Şampiyonası başladı

ANKARA (AA) – Dünya Judo Şampiyonası Japonya'da başladı.

Başkent Tokyo'da gerçekleştirilen ve 1 Eylül Pazar günü sona erecek organizasyonda 148 ülkeden 839 judocu mücadele ediyor. Şampiyonada Türkiye'yi 3'ü kadın, 8 sporcu temsil ediyor.

Türkiye Judo Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, organizasyonun ilk gününde Türkiye, kadınlar 48 kiloda Gülkader Şentürk ve erkekler 60 kiloda Mihraç Akkuş ile tatamide yer aldı.

İlk turu maç yapmadan geçen Gülkader Şentürk, ikinci turda Rumen Monica Ungureanu'ya yenildi ve elendi.

Mihraç Akkuş da ilk turu maç yapmadan geçti. Milli sporcu, ikinci turda 2016 Rio Olimpiyat Oyunları üçüncüsü ve son iki yılın dünya şampiyonu Japon Naohisa Takato'ya mağlup olarak organizasyona veda etti.

Dünya Şampiyonası'nın ikinci gününde Türkiye adına erkekler 66 kiloda Sinan Sandal tatamiye çıkacak. Milli sporcu, ilk turda Demokratik Kongo'dan Rodrick Kuku ile karşılaşacak.

Erdoğan: "Bölgemizde ve dünyamızda istedikleri gibi at oynatabileceklerini sananlar, bu işin o kadar kolay olmadığını artık kabul etmelidir."

Erdoğan: "Türk milleti, bugün de istiklali ve istikbali için gerekirse tüm dünyayı karşısına alabileceğini bir kez daha ispatlamıştır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bizler, bir oldukça, beraber oldukça, kardeş oldukça iyi kötü günümüzde birbirimizin yanında oldukça Allah'ın izniyle bu milleti kimse yenemez."

Erdoğan: "(Harekat bölgesindeki rejim güçleri) Aynı durum orada da geçerlidir; olursa olur, olmazsa kendi planlarımızı uygulamaya devam ederiz."

Erdoğan: "Harekat bölgemizin bir kısmında Rusya korumasındaki rejim güçleri bulunuyor. Meseleyi Putin'le ele alacağız. Bir hal çaresi bulmamız lazım."