“Dünya, mazlumlar için ses ver” fotoğraf sergisi

İSTANBUL (AA) – Beşir Derneği Ümraniye Temsilciliği gönüllüleri, Afrika Kıtası'nda artan susuzluğu anlatmak için "Dünya, mazlumlar için ses ver" temalı fotoğraf sergisi düzenledi.

Ümraniye Alemdağ Caddesi'nde açılan stantta sergilenen fotoğraflarla bölgedeki kuraklığa dikkat çekildi.

Bazı fotoğrafların üzerinde "Susuzluğa ne kadar dayanabilirsin?" benzeri cümleler yer aldı.

Vatandaşların ilgi gösterdiği sergide, Afrika'daki gıda problemlerine ilişkin bilgiler verildi.

Ümraniye Beşir Derneği Temsilcisi Erdinç Duman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Afrika'nın susuzluk ile boğuştuğunu söyledi.

Amaçlarının bölgeye insani yardımda bulunmak olduğunu dile getiren Duman, "Afrika’daki insanlar Türkiye'den büyük bir beklenti içerisindeler. Bizlere, 'Lütfen ümmetin çocuklarını sahipsiz bırakmayın.’ diyorlar. Onların bu umutlarını boşa çıkarmak bize yakışmaz." diye konuştu.

Sergi, ney dinletisi ile sona erdi.

Bakan Koca: "Son 1 haftada tanı konanların yüzde 11,13'ü 65 yaş üstü. Vefat edenlerin yüzde 70'ten fazlası bu yaş grubundan."

Sağlık Bakanı Koca: "24 Haziran'da 1492 olan yeni vaka sayısı 1172'ye indi. Virüsün yayılması hızlı; vakaların azalması zaman alıyor."

Son 24 saatte 1313 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 178 bin 278 oldu.

Türkiye'de son 24 saatte 1172 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 19 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 203 bin 456, can kaybı 5 bin 186 oldu.

İçişleri Bakanı Soylu: "(Sakarya'daki patlama) 7 kişilik bir kaybımız var, 4'ü vefat. 3'ünü de arama tarama çalışmalarına devam ediyoruz"

İçişleri Bakanı Soylu: "(Sakarya'daki patlama) Şu anda söndürme çalışması tamamen sona erdi"

Etiketler: