Çar. Eki 16th, 2019

ANKARA (AA) – Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Genel Sekreteri Haluk Aşkaroğlu, anne sütünden sonra en değerli besin olan yumurta tüketimini artırmak için kamu, özel sektör, meslek örgütleri ve STK'lerin iş birliği yapmaları gerektiğini belirtti.

Aşkaroğlu, Dünya Yumurta Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye'nin 22 milyar adet yumurta üretimiyle dünyada 9'uncu sırada yer aldığını ve sektörün yaklaşık 150 bin kişiye istihdam sağladığını ifade etti.

Yumurtanın, mineral ve vitaminler bakımından önemli bir protein kaynağı olduğuna dikkati çeken Aşkaroğlu, "Anne sütünden sonra en değerli besin olan yumurta tüketimini artırmak için kamu, özel sektör, meslek örgütleri ve STK'ler iş birliği içinde olmalı." değerlendirmesinde bulundu.

Aşkaroğlu, kanatlı hayvan hastalıklarından kaynaklanan üretim düşüşü, insan sağlığı ve ihracata ilişkin sıkıntıların önüne geçilebilmesi adına daha etkin hizmetlerin verilebileceği bir veteriner hekimlik otoritesinin kurulması gerektiğini kaydetti.

Milli Savunma Bakanı Akar, İngiliz mevkidaşı Wallace ile Suriye başta olmak üzere savunma ve güvenlik konularının ele alındığı telefon görüşmesi yaptı

İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi, haksız rekabet oluştuğu gerekçesiyle Uber faaliyetlerinin durdurulmasına karar verdi

Erdoğan: "(Münbiç) Bizim derdimiz, bu toprakları sahiplerine teslim etmektir. Biz bunu istiyoruz. Yoksa, 'Bize bunu verin' diye bir derdimiz yok."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Münbiç'teki gelişmeler) Rejimin, SDG ile herhangi bir anlaşması olduğuna ihtimal vermek istemiyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Amerika seyahati, buraya gelecek olan heyetlerle yapılan görüşmelerden sonra değerlendirilecek bir durum"