Cum. Ara 6th, 2019

Düzce'deki depremde hayatını kaybedenler mezarları başında anıldı

12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nde yaşamını yitirenler mezarları başında anıldı.

Depremde yakınlarını kaybedenler, Kaynaşlı Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen etkinliğin ardından Deprem Şehitliği’ni ziyaret etti.

Mezarları temizleyen vatandaşlar, gözyaşı döktü. Vatandaşlar, depremde yaşamını yitiren yakınlarının mezarı başında Kur’an-ı Kerim okuyarak dua etti.

Vatandaşlardan Halim Akyüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremi yaşayanlardan biri olduğunu söyledi.

Kaynaşlı’nın deprem sırasında adeta yangın yerine döndüğünü belirten Akyüz, şöyle konuştu:

“Allah o günleri bir daha göstermesin. Tabii ki çok büyük olaylar yaşadık. Eşi dostu kaybettik. Çocuklarımızı, anne babalarımızı kaybettik. Burada oğlum, kayınvalidem, kayınbiraderimin iki çocuğu var. Bütün aile enkazdaydı. O gün 4 ölü, 5 yaralı çıkardık. Büyük acıydı. Bunu yaşayan bilir. Kelimelerle anlatılmaz.”

Seval Veziroğlu da depremde oğlunun hayatını kaybettiğini dile getirerek, “Nasıl anlatayım? Bunu yaşamak çok kötü. Acılar aynı o günkü gibi. Fark eden bir şey yok. Aklımızdan çıkmıyor zaten. Bu korku unutulmaz.” ifadelerini kullandı.

- Son Dakika Deprem Haberleri

#Deprem
Büyüklük : 3.5 (Mw)
Yer : Akdeniz, 1.25 km.Larnaca (), 149.46 km. Bozyazi (Mersin)
Tarih-Saat : 05.12.2019, 19:14:54 TSİ
Enlem : 34.7666 N
Boylam : 33.4970 E
Derinlik : 6.31 km
Detay : https://deprem.afad.gov.tr/depremdetay?eventID=453484
@afadbaskanlik @trthaber @anadoluajansi

📍#tarihtebugün
04.12.1905’de Malatya’nın Pütürge İlçesi yakınlarında meydana gelen Ms=6.8 büyüklüğündeki depremde çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiş,bir çok köyde ağır hasar meydana gelmiştir.Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz. #Deprem