Edenred Türkiye, salgına rağmen 2020'de çift haneli büyüdü

İSTANBUL (AA) – Ticket Restaurant Yemek Kartı ile Türkiye'yi "ilk kez" yemek kartı hizmetiyle tanıştıran Edenred Türkiye, 2020 yılında dijitalleşme yatırımlarını iki katına çıkardı ve pandemiye rağmen çift haneli büyüme gerçekleştirdi.

Edenred Türkiye açıklamasına göre, Ticket Restaurant Yemek Kartı ile öğle yemeği harcamalarında, Ticket Car Akaryakıt Çözümleri ile akaryakıt alımlarında, Ticket Compliments Hediye Çekleri ile teşvik ve ödüllendirme programlarında şirketlere tasarruf sağlayarak hayatı kolaylaştıran Edenred Türkiye, 2020 yılında pandemiye rağmen çift haneli büyüme yakaladı.

2020'de dijitalleşme yatırımlarını ikiye katlayan şirket, 2021 yılında da dijitalleşme ve inovasyon alanlarına artan bir ivmeyle yatırım yapmaya ve KOBİ'ler başta olmak üzere şirketlerde tasarruf ve çalışan yan hakları bilincinin artması için çalışmaya devam edecek.

– "Zorlu şartlara rağmen yılı çift haneli büyüme ile kapatıyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Edenred Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Selçuk Boztepe, bu yıl pandemi dolayısıyla yemekhanesi olan, catering hizmeti alan ve kendi mutfağında yemek yaptıran şirketlerin hijyen kaygısıyla yemek kartı kullanımına yöneldiğini ve Ticket Restaurant Yemek Kartı kullanımının arttığını belirtti.

Boztepe, "Geçtiğimiz yıl QR kodla ödeme, bu yıl ise pandemi döneminde NFC teknolojili EdenredPay ve Dijital Kart gibi dijital ödeme çözümlerimizi kullanıcılarımızla buluşturduk. MyEdenred ve EdenredPay uygulaması yüklü yeni nesil yazar kasaların birbiriyle temassız olarak haberleşmesini sağladık. Bu teknoloji sektörde bir ilk olarak Ticket Restaurant Yemek Kartı'nda hayata geçti." ifadelerini kullandı.

Müşterileri kart taşıma, kullanma veya karta sürekli temas etme gibi eski alışkanlıklar, kargo temaslı süreçler ve kartı unutma endişesinden kurtardıklarını aktaran Boztepe, QR kod ile ödeme sayesinde bu süreçleri rafa kaldıran çözümlerinin pandemi döneminde temassız ve hijyenik olma özellikleri nedeniyle sıklıkla tercih edildiğini ve mobil temassız ödeme sistemleri ile ödeme yapma oranlarının bu dönemde geçen yıla göre yüzde 100 artarak iki katına çıktığını bildirdi.

Bu yıl, kriz dönemlerinin kilit noktası olan "tasarruf" konusunda şirketleri bilinçlendirmek adına daha yoğun çalışmalar yaptıklarını belirten Boztepe, "Yeni normal süreç ile uzaktan çalışma düzeninde de yemek hakkının devam etmesi gereken bir yan hak olduğu bilincini artırarak çalışanların da yanında olduk. Bu dönemde işletmelere bir nebze olsun destek olabilmek adına, iş birliğinde olduğumuz küçük esnaf için normalde 30 gün olan ödeme vademizi bazı aylarda 7 güne çektik. Tüm bu çalışmalarımız sonucunda zorlu şartlara rağmen yılı çift haneli büyüme ile kapatıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

– "Fintech şirketine dönüşme hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz"

Selçuk Boztepe, Türkiye'de yaklaşık 30 yıldır yemek kartı pazarına öncülük ettiklerini, 2021 yılında da yemek kartı pazarındaki liderliği sürdürmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Edenred Türkiye olarak dijitalleşme, Ar-Ge ve inovasyona büyük önem verdiklerini vurgulayan Boztepe, şunları kaydetti:

"Bu alanlardaki yatırımlarımızla sektörümüzde de farklılaşıyoruz. Bu yıl yatırım bütçemizin yüzde 80'ini inovasyon ve dijitalleşme çalışmalarımıza ayırdık. Gelecek yılda da yapay zeka, dijitalleşme ve inovasyon yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Yemek kartı şirketinden fintech şirketine dönüşme hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

2020 yılında akaryakıt çözümümüz Ticket Car'ın evraksız, zahmetsiz, kredi onayı gerekmeyen, online satış platformunu hayata geçirdik. Online satış platformumuz sayesinde şirketler, başvurdukları gün içinde akaryakıtlarını alabilir duruma geliyor. 2021 yılında da Ticket Restaurant Yemek Kartı'mızın mevcut online satış platformu ve altyapısını günümüz trendlerine göre geliştirerek daha kullanıcı dostu bir tasarıma dönüştüreceğiz. Ayrıca, üyelerimiz ve kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırabilmek amacıyla bizim için oldukça önem taşıyan operasyonel mükemmellikte tüm süreçlerimizi daha hızlı ve daha kolay yapmak üzerine çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

– "Türkiye'de yemek kartı kullanım penetrasyonu hala yüzde 12-13 seviyelerinde"

​​​​​​​Edenred Türkiye CEO'su Boztepe, gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda şirketlerin beklentilerine uygun inovatif çözümler ürettiklerini, yakın dönemde üye iş yerlerinin hayatını kolaylaştırmak, onlara daha çok fayda sağlamak ve maliyetlerini düşürmek için yeni POS projeleri ve uygulamalar hayata geçireceklerini bildirdi.

Türkiye'deki işletmelerin yaklaşık yüzde 98'ini KOBİ'lerin oluşturduğunu hatırlatan Boztepe, "Edenred Türkiye olarak sunduğumuz Ticket Restaurant Yemek Kartı ve Ticket Car Akaryakıt Çözümleri, KOBİ'lerin dijital dönüşüme ayak uydurabilmesine, maliyetlerini düşürerek kaynaklarını daha verimli kullanabilmesine ve tasarruf etmesine yardımcı oluyor. Ancak KOBİ'ler yemek kartı uygulamasına geçerek vergi indiriminden faydalandıklarında ne kadar yüksek oranlarda tasarruf sağlayacaklarını tam olarak bilmiyorlar." ifadesini kullandı.

Türkiye'de yemek kartı kullanım penetrasyonunun hala yüzde 12-13 seviyelerinde olduğunu vurgulayan Boztepe, şunları kaydetti:

"Ipsos ile yaptığımız araştırmaya göre, bugün KOBİ'lerin yüzde 40'ı yemek ödemesini çalışanlarına nakit olarak elden yapıyor. Oysa yemek kartı sistemimizde şirketler, SGK işçi primi, işveren primi, gelir vergisi, damga vergisi ve KDV istisnasına tabi oluyor. Bu vergi istisnaları işverenlere yaklaşık yüzde 100'e varan vergi tasarrufu avantajı sağlıyor. Bu da çalışan başına yılda 6 bin TL'ye varan tasarruf anlamına geliyor. Yani şirketler, neredeyse yemek gideri kadar tasarruf ederek kaynaklarını doğru şekilde kullanmış ve verimliliklerini yükseltmiş oluyor. Biz de bu noktada, tasarrufa belki de en çok ihtiyaç duyacağımız yıllardan biri olan 2021'de özellikle Anadolu'daki KOBİ'ler başta olmak üzere şirketlerde tasarruf ve vergi tasarrufu bilincini artırmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda KOBİ penetrasyonunu daha da artırmaya odaklanacağız."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Edenred Türkiye, teşvik ve ödüllendirme kategorisindeki ürün ailesi Ticket Compliments ile çalışanlarına bayram hediyesi vermek isteyen şirketlere hem sayısız seçenek hem de operasyonel kolaylık sunuyor.

Firmadan yapılan açıklamaya göre, Edenred Türkiye Kurban Bayramı’nda kurumsal hediyelerini Ticket Compliments kapsamındaki hediye çekleri ve kartları ile yapan şirketlerin çalışanlarına kendi beğeni ve ihtiyaçlarına göre özgürce alışveriş yapma imkanı tanıyor.

Teması azaltan özellikleri ile salgın döneminde her zamankinden daha önemli hale gelen hijyen kaygısını ortadan kaldıran bu hediye seçenekleri aynı zamanda özel indirimler ve yüzde 39’a varan vergi tasarrufu ile şirketlere avantaj sağlıyor. Bayram dönemlerinde ve özel günlerde çalışanlarına hediye vermek isteyen şirketleri farklı markalarla anlaşmak, hediye temin etmek ve dağıtmak gibi operasyonel yük getiren süreçlerden ve bu süreçlerin maliyetinden kurtaran bu zahmetsiz çözümle şirketler tek faturayla muhasebe işlemleri yükünden kurtulurken çalışanlar ise kendi ihtiyaçları doğrultusunda ister kendilerine isterse çocuklarına diledikleri gibi alışveriş yapabiliyor.

– Teknoloji ürünlerinden beyaz eşyaya binlerce hediye seçeneği

Edenred’in şirketlere sunduğu teşvik ve ödüllendirme çözümlerinden biri olan Ticket Compliments Fashion Hediye Çeki, çalışanlara ister kendileri isterse çocukları için 400’e yakın mağazada, onlarca seçkin markanın binlerce noktasında bayramlık alışverişin keyfini yaşatıyor. Çalışanlar bu sayede giyim, ayakkabı, aksesuar gibi ürünler arasından diledikleri gibi alışveriş yapabiliyor.

Edenred Türkiye, Ticket Compliments Universal Hediye Çeki ile ise kullanıcılarına birçok seçkin markanın 2 bine yakın mağazasından hediye seçimi yapma fırsatı tanıyor. Çalışanlar böylece beyaz eşya, elektronik ürünler, mücevherat ve kozmetik gibi pek çok farklı kategoriye ev sahipliği yapan anlaşmalı iş yerlerinde alışveriş özgürlüğü yaşıyor.

Ticket Compliments Universal ve Ticket Compliments Fashion Hediye Çekleri, bir yıl boyunca indirim ve kampanya dönemleri de dahil olmak üzere geçerli olduğu için çalışanlar tarafından çok seviliyor. Hediye çeklerinin geçerli olduğu mağazaların bilgisine MyEdenred uygulaması ya da edenred.com.tr üzerinden ulaşılabiliyor.

– Bayramda ihtiyaçlar Ticket Market Kart ile karşılanıyor

QR kod ile mobil, temassız ve hijyenik ödeme fırsatı sunan Ticket Market Kartı, çalışanlara Türkiye’nin 81 ilinde anlaşmalı binlerce üye markette ihtiyaç ve tercihlerine göre alışveriş yapma şansı sunuyor. Şirketler dilerlerse market kartlarını fiziksel kart yerine dijital kart olarak da tercih ederek çalışanlarının kart taşıma, kaybetme, yeniden sipariş etme, gelmesini bekleme gibi sorunlarını ortadan kaldırıyor. Ticket Market Dijital Kart ile çalışanlar SMS olarak gönderilen kart numaralarını MyEdenred’e ekleyerek yine QR kod ile ödeme yapabiliyor.

Ticket Market Kartı satın alma ve bakiye yükleme işlemleri Ticket Online platformu üzerinden 7/24 kolaylıkla yapılabiliyor. Aynı karta tekrar bakiye de yüklenebiliyor. Ayrıca çalışanlar, kart bakiyelerini tek seferde harcamak zorunda kalmadan diledikleri zaman, diledikleri kadar ister kendileri için isterse çocukları için alışveriş yapabiliyor. Ticket Market Kartın geçerli olduğu en yakın mağazaların listesine MyEdenred uygulaması ya da edenred.com.tr üzerinden ulaşılabiliyor.

– Çalışanlar gıdanın tazesi ve yerlisi ile buluşuyor

Ticket Compliments’ın üyesi CarrefourSA Kurumsal Hediye Kart’ı tercih eden şirketler, çalışanlarını gıdanın tazesi ve yerlisi ile buluşturuyor. Çalışanlar, klasik kart ve dijital kart seçenekleri bulunan CarrefourSA Kurumsal Hediye Kartını Türkiye’deki 600’den fazla CarrefourSA’da, online markette veya mobil uygulamada kullanabiliyor. CarrefourSA Kurumsal Hediye Kartı satın alma ve bakiye yükleme işlemleri Ticket Online platformu üzerinden 7/24 kolaylıkla yapılabiliyor. Aynı karta tekrar bakiye de yüklenebiliyor. Ayrıca çalışanlar, kart bakiyelerini tek seferde harcamak zorunda kalmadan diledikleri zaman, diledikleri kadar ister kendileri için isterse çocukları için alışveriş yapabiliyor.

– Money Pro Kart ile ister market isterse online alışveriş imkanı

Ticket Compliments ailesinin sunduğu kurumsal çözümler arasında yer alan Money Pro Kart ile çalışanlar Kurban Bayramı alışverişlerini ister Migros, MigrosJet, 5M Migros ve Macrocenter’lardan ister online olarak Migros Sanal Market’ten gönüllerince yapabiliyor. Money Pro Kart, Money Kart’ın tüm özelliklerini taşıyarak Money puan da kazandırıyor. Money Pro Kartı satın alma ve bakiye yükleme işlemleri Ticket Online platformu üzerinden 7/24 kolaylıkla yapılabiliyor. Aynı karta tekrar bakiye de yüklenebiliyor. Ayrıca çalışanlar, kart bakiyelerini tek seferde harcamak zorunda kalmadan diledikleri zaman, diledikleri kadar ister kendileri için isterse çocukları için alışveriş yapabiliyor.

İSTANBUL (AA) – Edenred Türkiye, Tchibo iş birliğiyle bir kampanya başlattı.

Edenred'den yapılan açıklamaya göre, temmuz ayı boyunca geçerli olacak kampanya kapsamında Ticket Restaurant Yemek Kartı sahipleri, Tchibo mağazalarından sipariş edecekleri sandviç ve içecek menüsüne 33 TL yerine 22,95 TL'ye sahip olabilecek.

Ticket Restaurant Yemek Kartı ile öğle yemeği harcamalarında şirketlere ve çalışanlara tasarruf sağlayarak hayatı kolaylaştıran ve tüm faaliyetlerinde kullanıcı memnuniyetini ilk sıraya taşıyan Edenred Türkiye, Tchibo ile başlattığı kampanya ile evden ya da ofisten çalışanlara sıcak günlerde "hafif bir menü olarak ne yesem" derdinden kurtarıyor.

Tchibo’nun jambonlu kaşarlı, hindi fümeli, mozarellalı ve sebzeli peynirli sandviçleri ile portakal suyu, çay, cappuccino, filtre kahve, latte, iced latte, americano, iced americano gibi içeceklerin tadını indirimli fiyatlarla çıkarmak isteyen Ticket Restaurant Yemek Kartı kullanıcılarının kampanya kodlarını kampanya bitimine kadar MyEdenred uygulamasının Red Club bölümünden almaları gerekiyor.

Kodlarını alan kullanıcıların, Tchibo şubelerine giderek verecekleri siparişlerinde yetkililere kampanya kodunu göstermeleri ve ödemelerini Ticket Restaurant Yemek Kartı ile yapmaları yeterli oluyor. Ticket Restaurant Yemek Kartı kullanıcıları, ayrıca kampanyadan tek bir gün değil, yeni bir kampanya kodu alarak her gün yararlanabiliyor.