Edirne'de dükkanında unutulan 400 bin lirayı sahibine teslim eden dönerciye plaket

EDİRNE (AA) – Edirne'de dükkanında unutulan 400 bin lirayı sahibine teslim eden esnafa plaket verildi.

Emrah Durmaz'ın işlettiği dönercide çalışanlar, 26 Ocak'ta gelen müşterilerden bir çiftin iş yerinde çantasını unuttuğunu fark etti.

Durmaz'ın haber vermesiyle gelen polis ekiplerinin gözetiminde açılan çantadan yaklaşık 400 bin lira çıktı.

Ekiplerin yaptığı araştırma sonucu belirlenen çantanın sahibine, para ve altınları teslim edildi.

Edirne İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun, Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz ve yönetim kurulu üyeleri, Durmaz'ı iş yerinde ziyaret ederek, örnek davranışından dolayı plaket verdi.

Başkan Cingöz, esnafın ahlaklı bir davranış sergilediğini belirterek, "Böyle bir durumla karşılaşan herkesin aynı davranışta bulunması gerekir. Kendisini bu onurlu davranışından dolayı tebrik ediyorum. Allah doğru yoldan ayırmasın." dedi.

Çantayı iş yeri çalışanlarının fark ettiğini belirten esnaf Durmaz, polise haber verdiğini anlattı, "Polis gelip hemen tutanak tuttu. Çantanın içerisinde araç sigorta kağıdı vardı. Sigorta şirketinden telefon numarasını istedik, verdiler sağ olsunlar. Çantanın sahibini aradık, Çorlu'dan geldiler. Çantayı unutan çift hem Bulgaristan hem de Türkiye vatandaşı. Çok teşekkür ettiler. Çantayı teslim etmekten mutluluk duydum. Sonuçta o paranın nereye gideceği belli değildi. Belki çok hasta olan bir çocuk var. Belki para ona gidecekti. Bunu kimse tahmin edemez." ifadelerini kullandı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ELAZIĞ (AA) – Elazığ'da bir kişi, yanlışlıkla hesabına yatırılan 20 bin lirayı, bankayı uyararak sahibine iade etti.

GSM operatörü mağazasında çalışan Murat Onat, mesai saatinde müşterileriyle ilgilendiği sırada, cep telefonuna gelen mesajla hesabına 20 bin lira yattığını öğrendi.

Beklediği bir para olmadığı için hemen bankayı arayan Onat, durumu yetkililere bildirdi.

Bunun tanımadığı bir kişi tarafından hesabına yanlışlıkla gönderildiğini öğrenen Onat, parayı banka aracılığıyla sahibine iade etti.

Onat, yaptığı açıklamada, ilk kez karşılaştığı durum karşısında önce şaşkınlık yaşadığını söyledi.

Paranın yanlışlıkla yatırılmış olabileceğini düşünerek bankayla irtibata geçtiğini anlatan Onat, "Alın teriyle kazandığım helal parayla çok şükür gönül rahatlığıyla evime ekmeğimi götürüyorum. Hakkım olmayan bir parayı daha fazla hesabımda tutamazdım. Doğru olanı yapmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyorum." dedi.

Mağaza müdürü Fatih Özdil ise çalışanlarının örnek davranışının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde, pazarda altın kolye bulan 112 Acil Servis ambulans şoförü ve şehit ağabeyi Ramazan Vural, kolyeyi, sahibine verilmek üzere zabıtaya teslim etti.

Şehit Uzman Çavuş Selim Vural'ın ağabeyi Ramazan Vural, semt pazarında alışveriş yaparken yerde altın kolye buldu.

Kolyeyi, sahibine verilmek üzere pazarda görevli zabıta ekiplerine teslim eden Vural, "Kardeşimi bu devlete şehit verdik. Boğazımızdan haram lokma geçmez. İnşallah sahibi çıkar da teslim edilir." dedi.

Zabıta ekipleri de Vural'a teşekkür etti.