EGM'den 175. kuruluş yıl dönümüne özel video

ANKARA (AA) – Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 175. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir video hazırladı.

Emniyet Genel Müdürlüğünün Twitter ve Youtube hesaplarında yayımlanan videoda 10 Nisan 1845'te kurulan Türk Polis Teşkilatının değişik birimlerinin çalışmalarından kesitler gösteriliyor.

"TürkPolisTeşkilatı175Yaşında" etiketiyle paylaşılan videoda, "Kararlı bir adım, yüksek disiplin. Havada, karada, denizde, Türkiye'nin dört bir yanında 7-24 hazır. Çelik gibi bir iradeyle her daim devletinin emrinde, milletinin hizmetinde. 175 yıldır gönüllerde, 175 yıldır her yerde." ifadeleri kullanılıyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, terör örgütü Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist’in (TKP/ML) kırsal alan yapılanması Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusunun (TİKKO) içerisinde geçmiş dönemde sözde “Merkez Komite Üyesi” olarak faaliyet yürüten, örgüt adına çok sayıda illegal-silahlı eyleme katıldığı belirtilen ve kırmızı bültenle aranan H.K’nin bugün Muğla’nın Milas ilçesinde düzenlenen operasyonla yakalandığı kaydedildi.

H.K’nin 1979’da örgüt mensupları ile çıkan çatışmada polis memuru Muammer Sencer’in şehit edildiği olayın faillerinden olduğu ve kırmızı bültenle arandığı belirtildi.

ANKARA/HAKKARİ (AA) – Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Hakkari Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucuyla mücadelede başarılı bir operasyona imza attı.

Operasyonda, çekiciye bağlı dorsede yapılan aramada bir ton eroin üretimine yetecek 2 bin litre asetik anhidrit ele geçirildi.

– Bir şüpheli gözaltına alındı

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin “uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti”ni önlemeye yönelik çalışmaları sürüyor.

Batı illerinden kente eroin yapımında kullanılan asetik anhidrit getirileceği bilgisi üzerine Depin polis kontrol noktasında durdurulan çekicide yapılan aramada 2 ton asetik anhidrit ele geçirildi.

Gözaltına alınan sürücünün emniyetteki işlemleri sürüyor.