Cts. Tem 20th, 2019

Ekipler iki hasta için seferber oldu

– Bingöl’de kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan Kırkağıl köyü ve Adaklı ilçesinde mahsur kalan iki hasta UMKE ve 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye ulaştırıldı

BİNGÖL (AA) – Bingöl'de kar ve tipiden yolu kapanan Kırkağıl köyü ve Adaklı ilçesinde mahsur kalan iki hasta UMKE ve ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yolu kar ve tipi nedeniyle kapanan merkeze bağlı Kırkağıl köyünde yaşayan 70 yaşındaki Belkise Özgüven rahatsızlandı.

Ailenin durumu bildirmesi üzerine sağlık ekipleri paletli ambulansla yola çıktı. Sağlık ve UMKE ekipleri yoğun bir çabanın ardından hastaya ulaştı. Özgüven, yapılan ilk müdahalenin ardından Bingöl Devlet Hastanesine kaldırıldı.

– Helikopter gidemeyince ekipler seferber oldu

Kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Adaklı ilçesinde de kalp rahatsızlığı ve akut böbrek yetmezliği olan Halime Tüz'ün yakınlarının talebi üzerine belirtilen adrese helikopter sevk edilmek istendi.

Ancak görüş mesafesinin düşük olması nedeniyle hastanın hava yolundan taşınması mümkün olmadı.

Adaklı Kaymakamlığı, İl Özel İdaresi, AFAD ve karayolları ekiplerince yolun ulaşıma açılması için çalışma başlatıldı.

Yolun açılması ile UMKE ve 112 Acil Servis ekiplerince alınan hasta Bingöl Devlet Hastanesine ulaştırıldı.

  • Bingöl'de ekipler 6 hasta için seferber oldu
  • BİNGÖL (AA) – Bingöl'de yolu kar nedeniyle kapanan merkez ve Karlıova ilçesine bağlı bazı köylerde rahatsızlanan 6 kişi AFAD, UMKE ve 112 Acil Servis ekiplerinin çabası ile hastaneye ulaştırıldı.
    Türkiye'yi etkisi altına alan kar Bingöl'de yaşamı olumsuz etkiledi.
    Kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için ekiplerce çalışma yürütülürken gelen ihbarlar doğrultusunda hastaların da hastanelere ulaştırılmasına çalışılıyor.
    Bu kapsamda Bingöl'de

  • Siirt'te ekipler mahsur kalan iki hasta için seferber oldu

  • – Yolu kar nedeniyle ulaşıma kapanan Pervari ilçesinin Narsuyu köyündeki 10 aylık bebek ile Ormandalı köyündeki 86 yaşındaki diyaliz hastası UMKE ve 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye ulaştırıldı